Suomen menestys 2018

edellinen seuraava

 

MITALIT KISOISTA: MM OK EM
Yhteensä 290 arvokisamitalia

 

Mitalimäärät ei-olympialajeista

Kisa/sijoitus 1.  2.  3. Yhteensä
MM494143133
EM394064143
Yhteensä8881107276

Mitalimäärät olympialajeissa

Kisa/sijoitus 1.  2.  3.  4.  5.  6.  7.  8. Mitaleja
yhteensä
Pistesijoja
yhteensä
MM1000000011
OK1140000066
EM3130000077
Yhteensä527000001414


KisaSij.LajiUrheilija(t)PaikkakuntaOLPvm
AGILITY
MM3maxit, joukkuekilpailuJanita Leinonen, Tuulia Liuhto, Niina-Liina Linna, Kim Kurkinenswe Kristianstad2018-10-07
AMERIKKALAINEN JALKAPALLO
EM3miehetmiehetfin Vantaa2018-08-04
AMMUNTA
EM1kasa-ammunta, HV 100+200 mRune Fagerströmfin Lohtaja2018-08-11
EM1kasa-ammunta, HV 100 mRune Fagerströmfin Lohtaja2018-08-11
EM2kasa-ammunta, HV 200 mRisto Murisojafin Lohtaja2018-08-11
EM3kasa-ammunta, HV 200 mJussi Kahelinfin Lohtaja2018-08-11
EM1kasa-ammunta, HV+LV 100+200 mJari Laulumaafin Lohtaja2018-08-11
EM3kasa-ammunta, HV+LV 100+200 mRune Fagerströmfin Lohtaja2018-08-11
EM2kasa-ammunta, HV+LV, joukkuekilpailuMauri Mukari, Marko Kallio, Jari Laulumaa, Rune Fagerströmfin Lohtaja2018-08-11
EM3kasa-ammunta, LV 100+200 mJari Laulumaafin Lohtaja2018-08-11
EM2kasa-ammunta, LV 100+200 mJanne Juntunenfin Lohtaja2018-08-11
EM2kasa-ammunta, LV 200 mRune Fagerströmfin Lohtaja2018-08-11
EM3kasa-ammunta, LV 200 mMarko Tanskanenfin Lohtaja2018-08-11
MM1liikkuva maali, ilmakivääri 40 ls MTomi-Pekka Heikkiläkor Changwon2018-09-11
EM3liikkuva maali, ilmakivääri 60 ls, joukkuek. MTomi-Pekka Heikkilä, Heikki Lähdekorpi, Krister Holmberghun Győr2018-02-20
MM3liikkuva maali, pienoiskivääri 60 ls MTomi-Pekka Heikkiläkor Changwon2018-09-05
MM1mustaruuti, Cominazzo, replikaTarmo Ansamaaaut Eisenstadt2018-08-25
MM2mustaruuti, HalikkoSakari Viertola, Timo Näätänen Lihavainen, Reijo Näätänenaut Eisenstadt2018-08-25
MM3mustaruuti, Lamarmora, replikaSakari Viertolaaut Eisenstadt2018-08-25
MM3mustaruuti, Maximilian, replikaTimo Näätänen Lihavainenaut Eisenstadt2018-08-25
MM3mustaruuti, Miquelet, replikaAri Salinaut Eisenstadt2018-08-25
MM2mustaruuti, Miquelet, replikaSakari Viertolaaut Eisenstadt2018-08-25
MM3mustaruuti, WogdonTarmo Ansamaa, Pekka Paatinen, Jukka Päärniläaut Eisenstadt2018-08-25
MM2practical, haulikko, ModifiedSami Hautamäkifra Châteauroux2018-06-10
MM1practical, haulikko, ModifiedTeemu Rintalafra Châteauroux2018-06-10
MM1practical, haulikko, Modified, joukkuekilpailuT.Rintala, S.Hautamäki, Timo Vehviläinen, Mikael Kaislarantafra Châteauroux2018-06-10
MM1practical, haulikko, StandardJarkko Laukiafra Châteauroux2018-06-10
MM2practical, haulikko, StandardKim Leppänenfra Châteauroux2018-06-10
MM1practical, haulikko, Standard, joukkuekilpailuJarkko Laukia, Raine Peltokoski, Pyry Laine, Jussi Niskanenfra Châteauroux2018-06-10
MM1practical, haulikko, Standard ManualJaakko Viitalafra Châteauroux2018-06-10
MM1practical, haulikko, Standard Manual, joukk.Jaakko Viitala, Teemu Potkonen, Juha Lukkarila, Matti Mikkolafra Châteauroux2018-06-10
MM1siluetti, .22 kevyt kivääriMarko Nikkofin Sipoo2018-07-27
MM3siluetti, .22 kivääri, joukkuekilpailuMarko Nikko, Niklas Lindberg, Kalle Mäkinenfin Sipoo2018-07-27
MM1siluetti, .22 kivääri, yhteistulosMarko Nikkofin Sipoo2018-07-27
MM1siluetti, .22 pistooli seistenJyrki Viitakoskifin Sipoo2018-07-27
MM2siluetti, .22 revolveriAllan Granlundfin Sipoo2018-07-27
MM3siluetti, .22 revolveriAki Tanninenfin Sipoo2018-07-27
MM3siluetti, .22 siluettikivääriMarko Nikkofin Sipoo2018-07-27
MM3siluetti, .22 vakiopistooliAllan Granlundfin Sipoo2018-07-27
MM2siluetti, .22 vakiopistooliToni Kelofin Sipoo2018-07-27
MM2siluetti, .22 vapaapistooliTia Bäckerfin Sipoo2018-07-27
MM1siluetti, ilmakivääriMarko Nikkofin Sipoo2018-07-27
MM3siluetti, ilmapistooliPetri Savinainenfin Sipoo2018-07-27
MM1siluetti, iso kivääri, joukkuekilpailuMarko Nikko, Kimmo Iivonen, Niklas Lindbergfin Sipoo2018-07-27
MM2siluetti, iso kivääri, yhteistulosMarko Nikkofin Sipoo2018-07-27
MM2siluetti, iso metsästyskivääriMarko Nikkofin Sipoo2018-07-27
MM3siluetti, iso pistooli, joukkuekilpailuAki Tanninen, Rauno Ärväs, Jorma Juntunenfin Sipoo2018-07-27
MM1siluetti, iso pistooli seistenJyrki Viitakoskifin Sipoo2018-07-27
MM2siluetti, iso pistooli seistenPetri Savinainenfin Sipoo2018-07-27
MM3siluetti, iso pistooli, yhteistulosPetri Savinainenfin Sipoo2018-07-27
MM2siluetti, iso revolveriEsko Lempolafin Sipoo2018-07-27
MM3siluetti, iso revolveriJuha-Matti Saarifin Sipoo2018-07-27
MM2siluetti, iso siluettikivääriMarko Nikkofin Sipoo2018-07-27
MM1siluetti, iso vakiopistooliVeikko Huotarifin Sipoo2018-07-27
MM1siluetti, iso vapaapistooliRauno Ärväsfin Sipoo2018-07-27
MM1siluetti, pistooli seisten, joukkuekilpailuJyrki Viitakoski, Petri Savinainen, Tapani Sikiöfin Sipoo2018-07-27
MM1siluetti, pistooli seisten, yhteistulosJyrki Viitakoskifin Sipoo2018-07-27
MM1siluetti, ratapistooliJyrki Viitakoskifin Sipoo2018-07-27
MM1siluetti, ratapistooli, joukkuekilpailuJyrki Viitakoski, Antti Peltola, Petri Savinainenfin Sipoo2018-07-27
MM1siluetti, ratapistooli kiikarillaJyrki Viitakoskifin Sipoo2018-07-27
MM1siluetti, ratapistooli, yhteistulosJyrki Viitakoskifin Sipoo2018-07-27
MM2siluetti, ratapistooli, yhteistulosAntti Peltolafin Sipoo2018-07-27
MM3siluettti, iso vapaapistooliHarri Lautiainenfin Sipoo2018-07-27
EM3trap, joukkuekilpailu NNoora Antikainen, Satu Mäkelä-Nummela, Mopsi Veromaaaut Leobersdorf2018-08-04
MM1vakiokivääri 3 x 40 lsAleksi Leppäkor Changwon2018-09-12
MM1vapaakivääri 3 x 40 ls MAleksi Leppäkor Changwon2018-09-14
AMPUMASUUNNISTUS
MM2sprintti MJouni Heinonenden Skive2018-08-11
MM2viesti MJouni Heinonen, Antti Iivari, Mikko Hölsöden Skive2018-08-12
MM3viesti MPetja Pöyhönen, Tommi Oksanen, Daniel Forsellden Skive2018-08-12
AUTOURHEILU
EM2drag racing, Top FuelAntti Horto2018-09-09
EM1drag racing, Top FuelAnita Mäkelä2018-09-09
MM3formula 1Kimi Räikkönen2018-11-25
EM3historic sporting rally, luokka 1Sverre Norrgård2018-10-13
EM3historic sporting rally, luokka 1, 2-kuljettajatAri Koponen2018-10-13
EM1pienoisautoilu, 1/10 200 mm, rataTeemu Leinopor Vila Real2018-08-11
EM3pienoisautoilu, 1/10 electric offroad 2WDJoona Haatanenfra Reims2018-07-28
EM2pienoisautoilu, 1/6 offroad 4WDPekko Iivonenaut Fehring2018-07-28
MM3pienoisautoilu, ES-32Olli Kantamaafin Mustasaari2018-10-16
MM2pienoisautoilu, F1-32Olli Kantamaafin Mustasaari2018-10-18
EM3pienoisautoilu, G7Juha Yli-Sipolafin Laihia2018-03-18
EM3pienoisautoilu, OMOJuha Yli-Sipolafin Laihia2018-03-18
MM2pienoisautoilu, Production 24Olli Kantamaa/Matti Fyhrfin Mustasaari2018-10-14
MM3ralli, WRC 2Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen2018-11-25
MM2ralli, WRC 3Taisko Lario/Tatu Hämäläinen2018-11-25
CHEERLEADING
EM2cheer premier, naisetFunky Team Wild Flyersfin Helsinki2018-06-30
EM3cheer premier, naisetHAC Elitefin Helsinki2018-06-30
MM1cheer premier, naisetusa Orlando2018-04-27
EM1cheer premier, sekajoukkueetFunky Team Gorillazfin Helsinki2018-06-30
EM3tanssi, freestyleGolden Spirit Cyrenesfin Helsinki2018-06-30
DARTS
EM3joukkuekilpailu MUlf Ceder, Marko Kantele, Asko Niskala, Pauli Finnilähun Budapest2018-09-29
FISAF-AEROBIC
MM2soolo MJuuso Väisänenned Leiden2018-10-20
FITNESSURHEILU
EM3bodyfitness 158 cm NSusanna Koivistoesp Santa Susanna2018-05-05
EM2bodyfitness 163 cm NElina Niemeläesp Santa Susanna2018-05-05
EM2bodyfitness 168 cm NKirsi Pelamoesp Santa Susanna2018-05-05
EM3bodyfitness yli 168 cm NHenriikka Kemppinenesp Santa Susanna2018-05-05
MM2fysiikka 173 cm MDavid Ouambapol Białystok2018-10-29
EM1fysiikka yli 182 cm MMomar Bahesp Santa Susanna2018-05-04
MM3fysiikka yli 182 cm MMomar Bahpol Białystok2018-10-29
MM2klassinen fysiikka, 175 cm MAlexander Espaillatesp Benidorm2018-11-12
FRISBEEGOLF
EM2avoin sarjaSeppo Pajucro Sveti Martin2018-08-18
EM3avoin sarjaVäinö Mäkeläcro Sveti Martin2018-08-18
EM1naisetHenna Blomrooscro Sveti Martin2018-08-18
EM2naisetEveliina Salonencro Sveti Martin2018-08-18
GOLF
EM1amatöörit, joukkuekilpailu MMatias Honkala, Aleksi Myllymäki, Sami Välimäki, Veeti Mähönen, Santeri Lehesmaa, Jonatan Jolkkonenger Scharmützelsee2018-07-14
HIIHTO, POHJOISMAISET LAJIT
OK310 km (v) NKrista Pärmäkoskikor Pyeongchang  OL2018-02-15
OK230 km (p) NKrista Pärmäkoskikor Pyeongchang  OL2018-02-25
OK150 km (p) MIivo Niskanenkor Pyeongchang  OL2018-02-24
OK3yhdistelmäkilpailu, 2 x 7,5 km NKrista Pärmäkoskikor Pyeongchang  OL2018-02-10
HIIHTOSUUNNISTUS
EM3sprintti NSalla Koskelabul Velingrad2018-02-03
EM2sprinttiviesti, sekajoukkueetMarjut Turunen/Tuomas Kotrobul Velingrad2018-02-04
EM3viesti MTuomas Kotro, Misa Tuomala, Tero Linnainmaabul Velingrad2018-02-08
ILMAILU
MM2lennokit, F2DTimo Forssfra Landres2018-07-19
MM1lennokit, F2D, joukkuekilpailuTimo Forss, Jussi Forss, Kimmo Valkonenfra Landres2018-07-19
EM2lennokit, F3ALassi Nurilabel Grandrieu2018-07-28
MM3moottoroitu varjoliito, slalom, PF1 NHelina Nieminenegy Fayoum2018-11-04
MM3purjelento, 20 m, monipaikkaisetJuha Sorri/Antti Lehtocze Hosín2018-08-11
ITF TAEKWON-DO
EM3liikesarja, 3. dan MJoni Ohtonenslo Maribor2018-04-15
EM1liikesarja, 3. dan NJulia Pätsislo Maribor2018-04-15
EM3ottelu, 78 kg MJukka Holménslo Maribor2018-04-15
EM3voimamurskaus, joukkuekilpailu MJ.Aartola, A.Holmén, J.Holmén, K.Kivioja, S.Mansikkaviita, M.Sinisaarislo Maribor2018-04-15
EM2voimamurskaus, joukkuekilpailu NKaroliina Hietala, Sofia Manz, Julia Pätsi, Hanna Sareilaslo Maribor2018-04-15
EM1voimamurskaus MKalle Kiviojaslo Maribor2018-04-15
JÄÄKIEKKO
OK3naisetkor Pyeongchang  OL2018-02-21
JÄÄPALLO
MM3miehetrus Habarovsk2018-02-04
JOUKKUEVOIMISTELU
EM2joukkuevoimisteluMinetit / Tampereen Sisuest Tallinna2018-05-13
MM2joukkuevoimisteluMinetit / Tampereen Sisuhun Budapest2018-06-10
JUJUTSU
EM3hokutoryu jujutsu, 58 kg NKati Silanderita Gaeta2018-10-06
EM1hokutoryu jujutsu, 58 kg NEeva Pohtoita Gaeta2018-10-06
EM2hokutoryu jujutsu, 65 kg MMika Granholmita Gaeta2018-10-06
EM2hokutoryu jujutsu, 73 kg MPekka Pöllänenita Gaeta2018-10-06
EM1hokutoryu jujutsu, 73 kg MTimo Rajalaita Gaeta2018-10-06
EM1hokutoryu jujutsu, 80 kg MAntti Manninenita Gaeta2018-10-06
EM2hokutoryu jujutsu, 80 kg MNiklas Jokinenita Gaeta2018-10-06
EM3hokutoryu jujutsu, 86 kg MVilho Tannerita Gaeta2018-10-06
EM2hokutoryu jujutsu, yli 58 kg NAnnika Jutilaita Gaeta2018-10-06
EM1hokutoryu jujutsu, yli 58 kg NNina Muukkonenita Gaeta2018-10-06
EM2hokutoryu jujutsu, yli 86 kg MLars von Hellensita Gaeta2018-10-06
EM1hokutoryu jujutsu, yli 86 kg MTuure Toivolaita Gaeta2018-10-06
KAHVAKUULAURHEILU
MM3kaksiottelu, 24 kg/95 kg MTapio Tuomistolat Daugavpils2018-10-15
EM1long cycle, 16 kg/58 kg NRiikka Viialahun Kecskemét2018-05-13
EM2long cycle, 16 kg/63 kg NJenni Kuosmanenhun Kecskemét2018-05-13
EM3long cycle, 16 kg/63 kg NHeli Lainehun Kecskemét2018-05-13
MM1long cycle, 16 kg/63 kg NJenni Kuosmanenlat Daugavpils2018-10-15
EM3long cycle, 16 kg/yli 68 kg NSanna-Maija Loikkanenhun Kecskemét2018-05-13
EM1long cycle, 16 kg/yli 68 kg NSatu Huttunenhun Kecskemét2018-05-13
MM2long cycle, 16 kg/yli 68 kg NSatu Huttunenlat Daugavpils2018-10-15
MM2long cycle, 1 käsi, 16 kg/58 kg N (WKSF)Adelina Leinoita Vanzanghello2018-06-24
EM1long cycle, 20 kg/75 kg N (WKSF)Niina Pelanderpor Porto2018-11-11
EM2long cycle, 24 kg/68 kg NNiina Pelanderhun Kecskemét2018-05-13
MM2long cycle, 24 kg/68 kg NNiina Pelanderlat Daugavpils2018-10-15
EM2long cycle, 24 kg/yli 68 kg NSatu Kurkihun Kecskemét2018-05-13
MM1maraton, long cycle, 16 kg/70 kg NNiina Pelanderesp Antequera2018-11-25
MM2maraton, puolitempaus, 16 kg/70 kg NKirsi Aholaesp Antequera2018-11-25
MM1maraton, puolitempaus, 16 kg/yli 70 kg NJohanna Seleniusesp Antequera2018-11-25
MM1puolimaraton, long cycle, 20 kg/60 kg NMinna Silvennoinenesp Antequera2018-11-25
MM1puolimaraton, long cycle, 20 kg/70 kg NNiina Pelanderesp Antequera2018-11-25
MM2puolimaraton, tempaus, 20 kg/60 kg NTeija Rantanenesp Antequera2018-11-25
MM2puolimaraton, työntö, 20 kg/yli 70 kg NJohanna Seleniusesp Antequera2018-11-25
EM1tempaus, 16 kg/58 kg NRiikka Viialahun Kecskemét2018-05-13
EM3tempaus, 16 kg/58 kg NArja Leskelähun Kecskemét2018-05-13
MM1tempaus, 16 kg/58 kg NArja Leskelälat Daugavpils2018-10-15
EM3tempaus, 16 kg/63 kg NHeli Lainehun Kecskemét2018-05-13
EM3tempaus, 16 kg/65 kg N (WKSF)Minna Kihlströmpor Porto2018-11-11
EM1tempaus, 16 kg/yli 68 kg NMinna Liljahun Kecskemét2018-05-13
EM2tempaus, 24 kg/75 kg N (WKSF)Niina Pelanderpor Porto2018-11-11
EM1tempaus, 24 kg/yli 75 kg N (WKSF)Kirsi Suomelapor Porto2018-11-11
MM3tempaus, 24 kg/yli 75 kg N (WKSF)Kirsi Suomelaita Vanzanghello2018-06-23
KEILAILU
EM2joukkuekilpailu NS.Pasanen, R.Lundén, E.Hiltunen, Vilma Salo, Petra Eriksson-Solabel Bryssel2018-06-13
EM2masters NEliisa Hiltunenbel Bryssel2018-06-16
EM2triokilpailu NSanna Pasanen, Reija Lundén, Eliisa Hiltunenbel Bryssel2018-06-15
KENDO
EM2iaidō, joukkuekilpailuPaulus Artimo, Pasi Rupponen, Tea Pihlaja, Richard Rauralapol Zawiercie2018-10-28
EM1iaidō, sandanTea Pihlajapol Zawiercie2018-10-27
EM3iaidō, yondanPaulus Artimopol Zawiercie2018-10-27
EM3jōdō, mudanVille Lainehun Budapest2018-09-30
EM3jōdō, sandanTea Pihlajahun Budapest2018-09-30
KIIPEILY
EM3jääkiipeily, joukkuekilpailuPauli Salminen, Mira Alhonsuo, Veli-Matti Laasonen, Enni Bertlingrus Kirov2018-03-04
LUMILAUTAILU
OK3slopestyle NEnni Rukajärvikor Pyeongchang  OL2018-02-12
METSÄSTYSAMMUNTA
EM3eurooppalainen metsästysammunta, luodikkoPekka Hautamäkiita Piancardato2018-07-01
EM2eurooppalainen metsästysammunta NLiina Laineita Piancardato2018-07-01
MOOTTORIKELKKAILU
EM3snowcrossJonas Laakkonenfin Kittilä2018-05-05
MM2snowcrossAki Pihlajafin Kittilä2018-05-05
MOOTTORIPYÖRÄILY
EM2classic, RR-ajo, luokka 2Jussi Veräväinen2018-09-09
EM2classic, RR-ajo, luokka 6Jouko Nieminen2018-09-09
MM1enduro, E2Eero Remes2018-10-14
MM3enduro, EnduroGPEero Remes2018-10-14
EM2enduro, joukkuekilpailu NSanna Kärkkäinen, Iina Turkki, Marita Nyqvist, Pauliina Sievänenpol Kielce2018-09-16
EM1enduro NSanna Kärkkäinen2018-09-15
MM2RR-ajo, sivuvaunuluokkaPekka Päivärinta/Jussi Veräväinen2018-10-06
MOOTTORIVENEILY
EM2F4Tuukka Lehtonenlat Aluksne2018-07-15
MM3F4Tuukka Lehtonen2018-09-23
MM1offshore 3 CMarcus Johnsson/Jussi Myllymäkiswe Öregrund2018-08-04
MM3offshore 3 CNiclas Hallgren/Joakim Blomkvistswe Öregrund2018-08-04
MM1offshore 3 CMarcus Johnsson/Jussi Myllymäkiswe Öregrund2018-08-04
MM3offshore 3 CNiclas Hallgren/Joakim Blomkvistswe Öregrund2018-08-04
NYRKKEILY
EM160 kg NMira Potkonenbul Sofia  OL2018-06-12
EM169 kg NElina Gustafssonbul Sofia  OL2018-06-12
PAINI
EM3kreikkalais-roomalainen paini 97 kg MElias Kuosmanenrus Kaspijsk  OL2018-05-02
EM1vapaapaini 65 kg NPetra Ollirus Kaspijsk  OL2018-05-04
MM1vapaapaini 65 kg NPetra Ollihun Budapest  OL2018-10-24
PAINONNOSTO
EM363 kg NAnni Vuohijokirou Bukarest  OL2018-03-29
EM363 kg N, työntöAnni Vuohijokirou Bukarest2018-03-29
EM375 kg NMeri Ilmarinenrou Bukarest  OL2018-03-31
EM375 kg N, työntöMeri Ilmarinenrou Bukarest2018-03-31
PIKALUISTELU
EM2500 m MMika Poutalarus Kolomna  OL2018-01-05
EM2joukkuesprintti MHarri Levo, Pekka Koskela, Mika Poutalarus Kolomna2018-01-07
POTKUNYRKKEILY
EM3K1-tyyli, 56 kg NHanna-Riikka Hartikainensvk Bratislava2018-10-18
EM3kevytkontakti, 79 kg MAntti Rintanenslo Maribor2018-11-25
EM3täyskontakti, 67 kg MTino Saarikangasslo Maribor2018-11-25
EM3täyskontakti, 71 kg MAkseli Sauramaslo Maribor2018-11-25
PURJEHDUS
MM32.4 m RMarko Dahlbergswe Gävle2018-08-10
EM36 m R, avoin luokkaHenrik Andersin + miehistöfra La Trinité-sur-Mer2018-09-06
EM26 m R, klassinen luokkaOssi Paija + miehistöfra La Trinité-sur-Mer2018-09-06
MM18 m R, luokka SiraHarri Roschier + miehistöger Konstanz2018-07-07
MM38 m R, yleiskilpailuHarri Roschier + miehistöger Konstanz2018-07-07
MM3purjelautailu, slalom NMarianne Rautelinden Hvide Sande2018-09-14
EM3raceboard MJuha Blinnikkalat Riika2018-08-27
EM1raceboard NAleksandra Blinnikkalat Riika2018-08-27
MM1raceboard NAleksandra Blinnikkaesp Blanes2018-06-30
EM1raceboard, raskas luokka MJuha Blinnikkalat Riika2018-08-27
MM3raceboard, raskas luokka MJuha Blinnikkaesp Blanes2018-06-30
MM2talvipurjehdus, leijalauta, freestyleMikko Toivonenfin Lahti2018-03-04
MM2talvipurjehdus, purjekelkat, slalom NMarianne Rautelinfin Lahti2018-03-04
MM3talvipurjehdus, siipipurjehdus, slalomTuuli Laukkanenfin Lahti2018-03-04
PYÖRÄSUUNNISTUS
EM3pitkä matka NAntonia Hagahun Nagykovácsi2018-06-29
MM2pitkä matka NAntonia Hagaaut Zwettl2018-08-11
EM3sekaviestiMarika Hara, André Haga, Kare Kaskinenhun Nagykovácsi2018-07-01
MM1sprintti NHenna Saarinenaut Zwettl2018-08-12
MM3viesti NMervi Pesu, Antonia Haga, Marika Haraaut Zwettl2018-08-09
MM1yhteislähtö MJussi Laurilaaut Zwettl2018-08-07
SALIBANDY
MM1miehetmiehetcze Praha2018-12-09
SOUTU
MM2sisäsoutu, 2000 m MJoel Naukkarinenusa Alexandria2018-02-18
SUUNNISTUS
EM1keskimatka NMarika Teinisui Serpiano2018-05-09
MM2keskimatka NMarika Teinilat Sigulda2018-08-07
EM1tarkkuussuunnistus, avoin sarjaAntti Rusanensvk Bratislava2018-04-29
MM3tarkkuussuunnistus, avoin sarjaAntti Rusanenlat Daugavpils2018-08-09
EM1tarkkuussuunnistus, tempoPinja Mäkinensvk Bratislava2018-05-01
EM3tarkkuussuunnistus, tempoPetteri Hakalasvk Bratislava2018-05-01
EM2tarkkuussuunnistus, tempoAntti Rusanensvk Bratislava2018-05-01
MM1tarkkuussuunnistus, tempoPetteri Hakalalat Daugavpils2018-08-06
EM1tarkkuussuunnistus, viestiPinja Mäkinen, Juha Hiirsalmi, Antti Rusanensvk Bratislava2018-04-30
MM3tarkkuussuunnistus, viesti, avoin sarjaPinja Mäkinen, Sami Hyvönen, Antti Rusanenlat Daugavpils2018-08-10
TAEKWONDO
MM1beach taekwondo, poomse, freestyle MChristian Kamphuisgre Rhodos2018-04-28
MM1beach taekwondo, poomse, joukkuekilpailu MFrans Salmi, Christian Kamphuis, Olli Siltanengre Rhodos2018-04-28
MM1beach taekwondo, poomse MFrans Salmigre Rhodos2018-04-28
MM3beach taekwondo, poomse NNea Säynäjokigre Rhodos2018-04-27
MM3beach taekwondo, poomse, sekaparitFrans Salmi/Linda Räkköläinengre Rhodos2018-04-27
TAITOLUISTELU
MM1muodostelmaluisteluMarigold IceUnityswe Tukholma2018-04-17
TANSSIURHEILU
EM3discotanssi, duot NSaima Kokkonen/Sofia Convertinocze Chomutov2018-06-24
MM2hip hop, duotJasmir Vesander/Eerika Ahonenpol Kielce2018-10-27
MM1jazztanssi, duotYasmin Janatuinen/Alex Komulainenpol Rawa Mazowiecka2018-12-04
EM1jazztanssi, soolo MAlex Komulainenrus Pietari2018-10-14
EM3moderni tanssi, pienryhmätCatharsisrus Pietari2018-10-14
EM1moderni tanssi, soolo MAlex Komulainenrus Pietari2018-10-14
EM3moderni tanssi, soolo NYasmin Janatuinenrus Pietari2018-10-14
EM3paratanssi, combi 1, vakiotanssitTimo Pyykkönen/Tuuli Harjupol Łomianki2018-11-11
EM3paratanssi, combi freestyle, luokka 1Timo Pyykkönen/Tuuli Harjupol Łomianki2018-11-11
EM3paratanssi, duo 1, latinalaistanssitGustav Antell/Karin Antellpol Łomianki2018-11-11
MM2samaparit, latinalaistanssit NPiia Korpi/Santra Rinnefra Pariisi2018-07-07
THAINYRKKEILY
EM145 kg NSatu Mykkänencze Praha2018-07-07
MM345 kg NSatu Mykkänenmex Cancún2018-05-19
EM248 kg NLotta Loikkanencze Praha2018-07-07
EM354 kg NRiina Sipovaaracze Praha2018-07-05
EM360 kg NGia Winbergcze Praha2018-07-05
UINTI
EM350 m selkäuinti NMimosa Jallowgbr Glasgow2018-08-05
URHEILUSUKELLUS
MM1räpyläuinti, 1500 m NTerhi Ikonensrb Belgrad2018-07-17
VALJAKKOURHEILU
EM3sulamaa, kärryajo, 4 koiraa, NBSusanna Bürklandswe Nybro2018-10-28
EM1sulamaa, kärryajo, 4 koiraa, NBJaakko Pitkänenswe Nybro2018-10-28
EM1sulamaa, kärryajo, 6 koiraa, NBErkki Bürklandswe Nybro2018-10-28
EM3sulamaa, kärryajo, 8 koiraaVesa-Pekka Lehtomäkiswe Nybro2018-10-28
EM2sulamaa, potkulauta, 1 koira MTuomas Notkoswe Nybro2018-10-28
EM3sulamaa, potkulauta, 2 koiraaVesa-Pekka Jurvelinswe Nybro2018-10-28
EM2sulamaa, viestiAri Rastas, Tuomas Notko, Matti Laaksonenswe Nybro2018-10-28
EM1valjakkoajo, sprintti, 8 koiraaVesa-Pekka Lehtomäkiita Millegobbe2018-02-25
VESIHIIHTO
EM3hyppy NJutta Menestrinagre Ioannina2018-09-09
VOIMANOSTO
EM2klassinen penkkipunnerrus 120 kg MSimo Sistonenfra Mérignac2018-08-12
MM1klassinen penkkipunnerrus 52 kg NHanna Rantalafin Vantaa2018-05-18
MM3klassinen penkkipunnerrus 72 kg NSusanna Virkkunenfin Vantaa2018-05-19
EM1klassinen penkkipunnerrus 84 kg NSusanna Törrönenfra Mérignac2018-08-12
MM1klassinen penkkipunnerrus 84 kg NSusanna Törrönenfin Vantaa2018-05-19
EM3klassinen penkkipunnerrus 93 kg MRisto Joensuufra Mérignac2018-08-12
MM2klassinen penkkipunnerrus yli 120 kg MOve Lehtofin Vantaa2018-05-19
EM3klassinen penkkipunnerrus yli 84 kg NJohanna Laitinenfra Mérignac2018-08-12
MM2klassinen voimanosto 47 kg NHanna Rantalacan Calgary2018-06-13
MM3klassinen voimanosto 66 kg MAntti Savolainencan Calgary2018-06-14
EM1penkkipunnerrus 52 kg NHanna Rantalalux Hamm2018-10-12
EM3penkkipunnerrus 52 kg NMarcela Sandviklux Hamm2018-10-12
MM2penkkipunnerrus 52 kg NMarcela Sandvikrsa Potchefstroom2018-04-27
EM3penkkipunnerrus 63 kg NAnette Tunkkarilux Hamm2018-10-12
EM1penkkipunnerrus yli 120 kg MKenneth Sandviklux Hamm2018-10-13
MM3varustevoimanosto 66 kg MAntti Savolainenswe Halmstad2018-11-09


Please wait......
Loading

Jaa linkki sivulle: Jaa FacebookissaJaa Twitterissä


Frontpage FeedbackformRSS RSS Log in


© Sports museum of Finland, information service & Research Institute for Olympic Sports KIHU 2005 - 2020.