Suomen menestys 2013

edellinen seuraava

 

MITALIT KISOISTA: MM OK EM
Yhteensä 271 arvokisamitalia

 

Mitalimäärät ei-olympialajeista

Kisa/sijoitus 1.  2.  3. Yhteensä
MM413850129
EM484541134
Yhteensä898391263

Mitalimäärät olympialajeissa

Kisa/sijoitus 1.  2.  3.  4.  5.  6.  7.  8. Mitaleja
yhteensä
Pistesijoja
yhteensä
MM12478029733
OK0000000000
EM0010000011
Yhteensä12578029834


KisaSij.LajiUrheilija(t)PaikkakuntaOLPvm
AMERIKKALAINEN JALKAPALLO
MM3Nfin Vantaa2013-07-06
AMMUNTA
EM3ilmakivääri MJuho Kurkiden Odense  OL2013-03-01
EM3isopistooli, joukkuekilpailu MTeemu Lahti, Petri Ylinen, Marko Räsänencro Osijek2013-08-02
EM3kasa-amm., pistel., 50 m sp+LV+HVTomi Korpicze Plzeň2013-08-15
EM2kasa-amm., pistelajit, HV 25+50 mRisto Murisojacze Plzeň2013-08-15
EM2kasa-amm., pistelajit, HV 25 mTomi Korpicze Plzeň2013-08-11
EM1kasa-amm., pistelajit, HV 25 mUlla Murisojacze Plzeň2013-08-11
EM3kasa-amm., pistelajit, HV 50 mEija Murisojacze Plzeň2013-08-15
EM1kasa-amm., pistelajit, HV 50 mRisto Murisojacze Plzeň2013-08-15
EM3kasa-amm., pistelajit, HV 50 m,joukk.Antti Ikäheimo, Juhani Tulppo, Tomi Korpicze Plzeň2013-08-15
EM1kasa-amm., pistelajit, HV 50 m,joukk.Risto Murisoja, Eija Murisoja, Ulla Murisojacze Plzeň2013-08-15
EM2kasa-amm., pistel., sporter 25 m, jkk.Toimi Karhunen, Risto Murisoja, Juhani Tulppocze Plzeň2013-08-08
EM1kasa-amm., pistel., sporter 50 m, jkk.Antti Ikäheimo, Risto Murisoja, Juhani Tulppocze Plzeň2013-08-12
EM1liikkuva maali, ilmakivääri 40 ls, joukk.Tomi-Pekka Heikkilä, Krister Holmberg, Sami Heikkiläden Odense2013-03-01
EM1liikkuva maali, ilmakivääri 60 ls, joukk.Krister Holmberg, Sami Heikkilä, Tomi-Pekka Heikkiläden Odense2013-02-27
EM1mustaruuti, Cominazzo, replikaTarmo Ansamaaaut Eisenstadt2013-08-24
EM1mustaruuti, HalikkoSakari Viertola, Antero Mustamäki, Näätäinen Lihavainenaut Eisenstadt2013-08-24
EM2mustaruuti, Maximilian, replikaTimo Näätäinen Lihavainenaut Eisenstadt2013-08-24
EM3mustaruuti, Minié, replikaTimo Näätäinen Lihavainenaut Eisenstadt2013-08-24
EM1mustaruuti, Miquelet, replikaTimo Näätäinen Lihavainenaut Eisenstadt2013-08-24
EM2mustaruuti, WogdonAnsamaa, Pekka Paatinen, Jukka Päärniläaut Eisenstadt2013-08-24
EM3practical, pistooli, Classic, joukkuek.M.Lahtinen, E.Marjoniemi, J.Hokkanen, S.Borgströmpor Barcelos2013-09-13
EM2practical, pistooli, ProductionMatti Mannipor Barcelos2013-09-13
EM1siluetti, .22 kevyt kivääriMarko Nikkoswe Gideå2013-07-12
EM1siluetti, .22 kivääri joukkuekilpailuJasmine Uuttu, Marko Nikko, Reino Uuttuswe Gideå2013-07-12
EM1siluetti, .22 kivääri yhteistulosMarko Nikkoswe Gideå2013-07-12
EM3siluetti, .22 kivääri yhteistulosReino Uuttuswe Gideå2013-07-12
EM2siluetti, .22 pistooli joukkuekilpailuRauno Ärväs, Petri Savinainen, Jorma Juntunenswe Gideå2013-07-12
EM1siluetti, .22 revolveriRauno Ärvässwe Gideå2013-07-12
EM2siluetti, .22 revolveriJorma Juntunenswe Gideå2013-07-12
EM1siluetti, .22 siluettikivääriMarko Nikkoswe Gideå2013-07-12
EM2siluetti, .22 siluettikivääriReino Uuttuswe Gideå2013-07-12
EM1siluetti, .22 vakiopistooliJuha-Matti Saariswe Gideå2013-07-12
EM3siluetti, .22 vakiopistooliEsko Lempolaswe Gideå2013-07-12
EM3siluetti, .22 vapaapistooliEsko Lempolaswe Gideå2013-07-12
EM1siluetti, .22 vapaapistooliJorma Juntunenswe Gideå2013-07-12
EM1siluetti, .22 yhteistulosJorma Juntunenswe Gideå2013-07-12
EM1siluetti, iso kivääri joukkuekilpailuJasmine Uuttu, Marko Nikko, Seppo Semiswe Gideå2013-07-12
EM3siluetti, iso kivääri yhteistulosMarko Nikkoswe Gideå2013-07-12
EM2siluetti, iso kivääri yhteistulosJasmine Uuttuswe Gideå2013-07-12
EM1siluetti, iso metsästyskivääriJasmine Uuttuswe Gideå2013-07-12
EM3siluetti, iso metsästyskivääriMarko Nikkoswe Gideå2013-07-12
EM2siluetti, iso pistooli joukkuekilpailuJuha-Matti Saari, Juhani Lehtosaari, Rauno Ärvässwe Gideå2013-07-12
EM3siluetti, iso pistooli yhteistulosJorma Juntunenswe Gideå2013-07-12
EM1siluetti, iso pistooli yhteistulosJuhani Lehtosaariswe Gideå2013-07-12
EM2siluetti, iso revolveriTimo Jokirantaswe Gideå2013-07-12
EM1siluetti, iso revolveriJorma Juntunenswe Gideå2013-07-12
EM2siluetti, iso siluettikivääriMarko Nikkoswe Gideå2013-07-12
EM2siluetti, iso vapaapistooliEsko Lempolaswe Gideå2013-07-12
EM1siluetti, iso vapaapistooliJuhani Lehtosaariswe Gideå2013-07-12
EM2siluetti, pistooli seisten joukkuekilpailuUnto Järvinen, Petri Savinainen, Juna-Matti Saariswe Gideå2013-07-12
EM3siluetti, pistooli seisten yhteistulosPetri Savinainenswe Gideå2013-07-12
EM2siluetti, ratapistooliJuha-Matti Saariswe Gideå2013-07-12
EM3siluetti, ratapistooli joukkuekilpailuTimo Turunen, Unto Järvinen, Petri Savinainenswe Gideå2013-07-12
EM2siluetti, ratapistooli kiikarillaPetri Savinainenswe Gideå2013-07-12
EM3siluetti, ratapistooli yhteistulosPetri Savinainenswe Gideå2013-07-12
AMPUMASUUNNISTUS
MM2normaalimatka MMikko Hölsöswe Anderstorp2013-08-17
MM3normaalimatka MJuha Tolonenswe Anderstorp2013-08-17
MM3pikamatka MAntti Iivariswe Anderstorp2013-08-16
MM1pikamatka MMikko Hölsöswe Anderstorp2013-08-16
MM3pikamatka NEevamari Rauhamäkiswe Anderstorp2013-08-16
MM1viesti MMikko Viitamäki, Antti Iivari, Mikko Hölsöswe Anderstorp2013-08-18
MM3viesti MJarno Kallio-Könnö, Juha Tolonen, Jouni Heinonenswe Anderstorp2013-08-18
MM2viesti NMeri Louhisola, Eevamari Rauhamäkiswe Anderstorp2013-08-18
AUTOURHEILU
EM2kiihdytysajo, Top FuelAnita Mäkelä2013-09-15
EM1pienoisautoilu, C-12 ModifiedSimo Ahoniemifin Oulu2013-03-15
EM2pienoisautoilu, C-12 ModifiedJuho Levänenfin Oulu2013-03-15
EM2pienoisautoilu, C-12 SpecVesa Ylifin Oulu2013-03-15
MM1pienoisautoilu, ES-24Matti Fyhrukr Kiova2013-10-13
MM1pienoisautoilu, F1-32Matti Fyhrukr Kiova2013-10-10
MM2pienoisautoilu, G27Juha Yli-Sipolausa Buena Park2013-05-16
EM2pienoisautoilu, G7Juha Yli-Sipolacze Plzeň2013-03-17
EM2pienoisautoilu, OMOJuha Yli-Sipolacze Plzeň2013-03-16
MM1pienoisautoilu, OMOJuha Yli-Sipolausa Buena Park2013-05-18
MM3pienoisautoilu, Production 24 TeamHeikki Sinisaari, Viktor Bergman SWEukr Kiova2013-10-05
MM3ralliJari-Matti Latvala, Miikka Anttila2013-11-17
BILJARDI
MM1kaisaMarko Lindbergfin Kotka2013-04-21
MM2kaisaJari Timonenfin Kotka2013-04-21
MM3kaisaMarko Makkonenfin Kotka2013-04-21
EM2pool, 10-pallo NMarika Poikkijokislo Portoroz2013-04-17
EM2pool, 8-pallo NMarika Poikkijokislo Portoroz2013-04-14
EM2pool, joukkuekilpailu MP.Makkonen, A.Heiskanen, V.Virtanen, A.Al-Marayatislo Portoroz2013-04-20
EM1snooker MRobin Hullpol Zielona Góra2013-06-06
CHEERLEADING
EM2cheer, naisetGolden Spirit Angelsgbr Glasgow2013-06-29
MM3cheer, premier, naisetHAC Eliteusa Orlando2013-04-26
MM3cheer, premier, sekajoukkueetFunky Team Gorillazusa Orlando2013-04-26
EM1tanssisarjaFunky Dance Teamgbr Glasgow2013-06-29
EM2tanssisarjaDream Team Dancersgbr Glasgow2013-06-29
FISAF-AEROBIC
EM1miehetJuuso Väisänenbel Antwerpen2013-05-09
MM3miehetJuuso Väisänensrb Belgrad2013-10-17
GOLF
EM3amatöörit, joukkuekilpailu NVartiainen, Bakker, Nuutinen, Voss, Nykänen, Hakulaeng Fulford2013-07-13
EM3amatöörit, NKrista Bakkerfin Turku2013-07-28
HIIHTO, POHJOISMAISET LAJIT
MM3parisprintti N (v)Riikka Sarasoja-Lilja, Krista Lähteenmäkiita Val di Fiemme  OL2013-02-24
HIIHTOSUUNNISTUS
EM2keskimatka MStaffan Tunislat Madona2013-02-13
EM3keskimatka NMervi Pesulat Madona2013-02-13
MM2parisprintti, sekajoukkueetMervi Pesu, Staffan Tuniskaz Ridder2013-03-07
EM3pitkä matka MStaffan Tunislat Madona2013-02-14
MM3pitkä matka MStaffan Tuniskaz Ridder2013-03-10
MM2pitkä matka MJanne Häkkinenkaz Ridder2013-03-10
MM1pitkä matka NMervi Pesukaz Ridder2013-03-10
EM2sprintti NMervi Pesulat Madona2013-02-16
MM2sprintti NMervi Pesukaz Ridder2013-03-05
EM3viesti MJanne Häkkinen, Ville-Petteri Saarela, Staffan Tunislat Madona2013-02-17
MM3viesti MVille-Petteri Saarela, Hannu-Pekka Pukema, Staffan Tuniskaz Ridder2013-03-09
MM3viesti NMilka Leppäsalmi, Marjut Turunen, Mervi Pesukaz Ridder2013-03-09
ITF TAEKWON-DO
MM1erikoistekniikkamurskaus MSami Koskelaesp Benidorm2013-10-27
EM3liikesarjat, 2. dan MJouni Alajokiswe Skövde2013-05-04
EM2liikesarjat, 3. dan NPauliina Hietaniemiswe Skövde2013-05-04
EM3liikesarjat, 4.-6. dan MOlli Leinoswe Skövde2013-05-04
EM2liikesarjat, 4.-6. dan NVeera Häyrynenswe Skövde2013-05-04
MM3liikesarjat, 4.-6. dan NPauliina Hietaniemiesp Benidorm2013-10-27
MM1ottelu, 50 kg NPauliina Hietaniemiesp Benidorm2013-10-27
MM3ottelu, 75 kg NAino Koskinenesp Benidorm2013-10-27
EM3ottelu, yli 80 kg MPauli Puljulaswe Skövde2013-05-04
EM2voimamurskaus, joukkuekilpailu MLeino, Rintanen, Kivioja, Koskela, Liikanen, Puljulaswe Skövde2013-05-04
JOUKKUEVOIMISTELU
MM2OVO Team, Olarin Voimistelijatfin Lahti2013-06-08
KAHVAKUULAURHEILU
EM11 käden long cycle 16 kg/58 kg NRiikka Viialairl Wexford2013-05-26
EM21 käden long cycle 16 kg/yli 68 kg NKirsi Suomelairl Wexford2013-05-26
EM3kaksiottelu 24 kg/95 kg MJohan Lindströmirl Wexford2013-05-24
EM1kaksiottelu 24 kg/yli 95 kg MKalle Pyykkönenirl Wexford2013-05-24
EM3kaksiottelu 32 kg/85 kg MVille Oikarinenirl Wexford2013-05-24
MM3kaksiottelu 32 kg/85 kg MMarko Pääkkönenrus Tjumen2013-11-22
EM2kaksiottelu 32 kg/95 kg MMarko Pääkkönenirl Wexford2013-05-24
EM1long cycle 24 kg/yli 95 kg MKalle Pyykkönenirl Wexford2013-05-26
MM3long cycle 32 kg /yli 95 kg MKalle Pyykkönenrus Tjumen2013-11-23
EM1tempaus 16 kg/58 kg NRiikka Viialairl Wexford2013-05-24
MM1tempaus 16 kg/yli 68 kg NTaija Merisalorus Tjumen2013-11-22
EM3tempaus 16kg/yli 68 kg NTaija Merisaloirl Wexford2013-05-24
EM3tempaus 24 kg/68 kg NKristiina Laineirl Wexford2013-05-24
EM2tempaus 24kg/yli 68 kg NKirsi Suomelairl Wexford2013-05-24
KEILAILU
MM1joukkuekilpailu MPerttu Jussila, Tony Ranta, P.Salonen, P.Uotila, O.Palermaausa Henderson2013-08-30
MM2parikilpailu MPasi Uotila, Osku Palermaausa Henderson2013-08-21
MM3parikilpailu MJoonas Jehkinen, Petteri Salonenusa Henderson2013-08-21
KENDO
EM3iaidō, mudanMatti Anttilafra Mèze2013-11-03
EM2iaidō, nidanJanne Vepsäläinenfra Mèze2013-11-03
EM2jōdō, shodanTea Lähdeniemiaut Linz2013-09-15
EM3jōdō, shodanJoonas Pihlajaaut Linz2013-09-15
KYYKKÄ
EM1MMarko Peiponenest Loksa2013-06-09
EM1NPäivi Ruotsalainenest Loksa2013-06-09
EM2NRiitta Juntunenest Loksa2013-06-09
LUMILAUTAILU
MM1big airRoope Tonterican Québec2013-01-19
MM3halfpipe MMarkus Malincan Stoneham  OL2013-01-20
MM3slopestyle MJanne Korpican Stoneham  OL2013-01-18
MM1slopestyle MRoope Tonterican Stoneham  OL2013-01-18
MELONTA
MM3K-1 5000 m NAnne Rikalager Duisburg2013-09-01
MOOTTORIKELKKAILU
EM1snowcrossViktor Hertennor Hattfjelldal2013-02-10
MOOTTORIPYÖRÄILY
MM2enduro IJuha Salminen2013-09-08
MM3enduro IMatti Seistola2013-09-08
EM2enduro, NSanna Kärkkäinen2013-10-20
EM1kiihdytysajo, Pro StockFredrik Fredlund2013-09-08
EM3kiihdytysajo, Super TwinVesa Lipponen2013-09-08
EM2kiihdytysajo, Super TwinSamu Kemppainen2013-09-08
MM1maarata-ajoJoonas Kylmäkorpi2013-09-15
EM3motocross, nelipyöräisetOlli Koskela2013-09-15
MM1RR-ajo, sivuvaunutPekka Päivärinta, Adolf Hänni SUI2013-09-21
EM3supermotoSami Salstola2013-09-23
MM1supermotoMauno Hermunen2013-09-22
MOOTTORIVENEILY
EM1F-4SOlle Martinfin Hirvensalmi2013-08-04
EM1GT-30Tuukka Lehtonenpol Myślibórz2013-06-09
MM2GT-30Tuukka Lehtonenger Berliini2013-09-29
MM2offshore 3BMarcus Johnsson, Jussi Myllymäkinor Tvedestrand2013-07-13
EM2offshore 3CJohan Rehn, Esa Luukkonenfin Uusikaupunki2013-07-21
EM1offshore 3CMarcus Johnsson, Jussi Myllymäkifin Uusikaupunki2013-07-21
MM1offshore 3CMarcus Johnsson, Jussi Myllymäkiita Napoli2013-09-22
PAINI
EM351 kg NTiina Ylinengeo Tbilisi2013-03-21
PIKALUISTELU
MM2sprinttipisteet MPekka Koskelausa Salt Lake City2013-01-27
POTKUNYRKKEILY
MM3K1-tyyli, 86 kg MTeppo Lainebra Guarujá2013-10-04
MM3täyskontakti ,60 kg NCamilla Vikstentur Antalya2013-12-05
MM3täyskontakti, 65 kg NAnne Katastur Antalya2013-12-05
PURJEHDUS
MM16 m R, klassinenHenrik Lundberg + miehistöger Flensburg2013-08-09
MM2laser radial NTuula Tenkanenchn Rizhao  OL2013-10-07
MM2talvipurjehdus, leija, freestyle, lautaMikko Toivonenfin Kalajoki2013-03-09
MM3talvipurjehdus, leija, freestyle, lautaTopi Nurkkalafin Kalajoki2013-03-09
MM3talvipurjehdus, leija, freestyle, suksetPetri Lehikoinenfin Kalajoki2013-03-09
MM3talvipurjehdus, leija, sukset, GPSKai Schröderfin Kalajoki2013-03-09
MM2talvipurjehdus, leija, sukset, GPSPetri Lehikoinenfin Kalajoki2013-03-09
MM2talvipurjehdus, purjekelkat, GPSDaniel Blinnikkafin Kalajoki2013-03-09
MM1talvipurjehdus, purjekelkat, GPSOskari Pääkkönenfin Kalajoki2013-03-09
MM3talvipurjehdus, purjekelkat, GPSJuha Blinnikkafin Kalajoki2013-03-09
MM2talvipurjehdus, purjekelkat, rataArto Ravanderfin Kalajoki2013-03-09
MM1talvipurjehdus, siipipurjehdus, GPSRainer Salofin Kalajoki2013-03-09
MM3talvipurjehdus, siipipurjehdus, GPSOssi Pöllänenfin Kalajoki2013-03-09
MM3talvipurjehdus, siipipurjehdus, rataPatrick Blomfin Kalajoki2013-03-09
MM1talvipurjehdus, siipipurjehdus, rataRainer Salofin Kalajoki2013-03-09
MM2X-35Teemu Kekkonen + miehistöswe Malmö2013-09-01
PYÖRÄSUUNNISTUS
EM2keskimatka MPekka Niemipol Krasnobród2013-06-18
MM3keskimatka MSamuli Saarelaest Rakvere2013-08-28
EM3keskimatka NIngrid Stengårdpol Krasnobród2013-06-18
MM1keskimatka NMarika Haraest Rakvere2013-08-28
MM3keskimatka NSusanna Laurilaest Rakvere2013-08-28
EM1pitkä matka MJussi Laurilapol Krasnobród2013-06-21
MM2pitkä matka MSamuli Saarelaest Rakvere2013-08-31
MM1pitkä matka NMarika Haraest Rakvere2013-08-31
MM2pitkä matka NSusanna Laurilaest Rakvere2013-08-31
EM1sprintti MJussi Laurilapol Zamość2013-06-17
EM3sprintti MJuuso Jutilapol Zamość2013-06-17
EM1sprintti NMarika Harapol Zamość2013-06-20
EM3sprintti NIngrid Stengårdpol Zamość2013-06-20
MM2sprintti NEeva-Liisa Hakalaest Rakvere2013-08-27
EM1sprinttiviesti, sekajoukkueetMarika Hara, Jussi Laurilapol Krasnobród2013-06-22
EM1viesti MPekka Niemi, Samuli Saarela, Jussi Laurilapol Krasnobród2013-06-19
MM2viesti MPekka Niemi, Samuli Saarela, Jussi Laurilaest Rakvere2013-08-30
EM1viesti NIngrid Stengård, Marika Hara, Susanna Laurilapol Krasnobród2013-06-19
MM1viesti NIngrid Stengård, Susanna Laurila, Marika Haraest Rakvere2013-08-30
SAAPPAANHEITTO
MM1henkilökohtainen MSaku Paavolager Berliini2013-07-07
MM2henkilökohtainen MVille Huuskonenger Berliini2013-07-07
MM3henkilökohtainen MJari Myllykangasger Berliini2013-07-07
MM1henkilökohtainen NEeva Isokorpiger Berliini2013-07-07
MM2henkilökohtainen NTuija Salonenger Berliini2013-07-07
MM3henkilökohtainen NSari Kieloahoger Berliini2013-07-07
MM1joukkuekilpailuPaavola, Huuskonen, Ruusuvirta, Isokorpi, Koskelo, Salonenger Berliini2013-07-07
SALIBANDY
MM2Ncze Ostrava2013-12-15
SQUASH
EM3henkilökohtainen kilpailu MOlli Tuominenbel Herentals2013-09-07
SUMO
EM2115 kg MOskari Riihiojager Pönitz2013-03-24
EM3joukkuekilpailuOskari Riihioja, Hannu Kulmalager Pönitz2013-03-24
SUUNNISTUS
MM3keskimatka NMerja Rantanenfin Sotkamo2013-07-12
MM2pitkä matka MJani Lakanenfin Sotkamo2013-07-09
MM1sprintti MMårten Boströmfin Sotkamo2013-07-08
MM3sprintti NVenla Niemifin Sotkamo2013-07-08
MM1tarkkuussuunnistus, avoin luokkaJari Turtofin Sotkamo2013-07-11
MM3tarkkuussuunnistus, avoin luokkaAntti Rusanenfin Sotkamo2013-07-11
MM1tarkkuussuunnistus, tempoPinja Mäkinenfin Sotkamo2013-07-12
MM3tarkkuussuunnistus, tempoLauri Kontkanenfin Sotkamo2013-07-12
MM2viesti NVenla Niemi, Anni-Maija Fincke, Minna Kauppifin Sotkamo2013-07-13
TAIDO
MM1dantai hokei MPylväinen, Peltola, Anttalainen, Solehmainen, Kirjavainenfin Helsinki2013-08-03
MM3dantai hokei NPellikka, Ylirisku, Pelttari, Tuominen, Aaltonenfin Helsinki2013-08-03
MM3dantai jissen MAnttalainen, Pylväinen, Solehmainen, Peltonen, Korhonenfin Helsinki2013-08-03
MM2dantai jissen NYlirisku, Pelttari, Tuominen, Nevalainen, Pellikkafin Helsinki2013-08-03
MM2hokei NEssi Pelttarifin Helsinki2013-08-03
MM2jissen MJani Pylväinenfin Helsinki2013-08-03
MM3jissen NEssi Pelttarifin Helsinki2013-08-03
MM2jissen NPäivi Nevalainenfin Helsinki2013-08-03
MM3tenkai (M/N avoin)Pylväinen, Peltola, Anttalainen, Tuulkari, Kirjavainen, Korhonenfin Helsinki2013-08-03
MM2tenkai NPellikka, Ylirisku, Pelttari, Tuominen, Mäkinen, Aaltonenfin Helsinki2013-08-03
TAITOLUISTELU
MM1muodostelmaluisteluTeam Uniqueusa Boston2013-04-06
TANSSIURHEILU
EM310-tanssiJaak Vainomaa, Taina Savikurkihun Szombathely2013-06-09
MM2samaparit, 10-tanssi NPiia Korpi, Santra Rinnebel Antwerpen2013-08-09
EM1tanssipelaaminen NMea Ekroosned Amsterdam2013-07-21
EM1tanssipelaaminen, yleinen sarjaMarkus Kokkonenned Amsterdam2013-07-21
UINTI
MM3200 m rintauinti MMatti Mattssonesp Barcelona  OL2013-08-02
VALJAKKOURHEILU
MM1kärryajo, 4 koiraa, pohjoism. rodutAntti Mäkiahoita Falze di Piave2013-11-09
MM1kärryajo, 6 koiraaTeemu Kaivolaita Falze di Piave2013-11-09
MM1koirahiihto, 1 koira MVesa-Pekka Jurvelinusa Salcha, Alaska2013-03-04
MM3koirahiihto, 1 koira NMarika Tiiperiusa Salcha, Alaska2013-03-04
MM1koirahiihto, 2 koiraa MVesa-Pekka Jurvelinusa North Pole2013-03-03
MM1koirahiihto, 2 koiraa NMarika Tiiperiusa North Pole2013-03-03
MM2koira- ja valjakkohiihto, viestiMarika Tiiperi, Samuli Nissinen, Vesa-Pekka Jurvelinusa Salcha, Alaska2013-03-07
MM1koira- ja valjakkohiihto, yhdistetty MVesa-Pekka Jurvelinusa Salcha, Alaska2013-03-06
MM1koirapyöräily NKati Mansikkasalo-Jurvelinita Falze di Piave2013-11-09
MM2potkulauta, 1 koiraVesa-Pekka Jurvelinita Falze di Piave2013-11-09
MM1potkulauta, 1 koira, pohjoism. rodutEeva Äijäläita Falze di Piave2013-11-09
MM1potkulauta, 2 koiraa, pohj. rodutTeemu Kaivolaita Falze di Piave2013-11-09
MM1valjakkohiihto, 1 koira MVesa-Pekka Jurvelinusa Salcha, Alaska2013-03-05
MM2valjakkohiihto, 1 koira NMarika Tiiperiusa Salcha, Alaska2013-03-05
VESIHIIHTO
EM1avojaloinhiihto, hypyt MEvert Aartsen Jr.rsa Kimberley2013-10-26
EM2hypyt NJutta Lammigre Ioannina2013-09-08
MM2hypyt NJutta Lammichi Santiago2013-11-29
VOIMANOSTO
EM366 kg MAntti Savolainencze Plzeň2013-05-07
MM3klassinen voimanosto, 105 kg MTomi Muhonenrus Suzdal2013-06-15
MM3klassinen voimanosto, 57 kg NMaria Lindbergrus Suzdal2013-06-13
MM3klassinen voimanosto, 63 kg NAnni Vuohijokirus Suzdal2013-06-14
MM3klassinen voimanosto, 66 kg MAntti Savolainenrus Suzdal2013-06-11
MM3klassinen voimanosto, 72 kg NJohanna Kankusrus Suzdal2013-06-15
EM2penkkipunnerrus, 105 kg MPetri Kuosmasvk Senec2013-08-09
MM2penkkipunnerrus, 105 kg MPetri Kuosmaltu Kaunas2013-05-24
EM1penkkipunnerrus, 52 kg NMarcela Sandviksvk Senec2013-08-08
MM3penkkipunnerrus, 52 kg NMarcela Sandvikltu Kaunas2013-05-21
EM3penkkipunnerrus, 63 kg NTarja Uppalasvk Senec2013-08-09
MM3penkkipunnerrus, yli 120 kg MKenneth Sandvikltu Kaunas2013-05-25
EM1yli 120 kg MKenneth Sandvikcze Plzeň2013-05-11
YLEISURHEILU
MM2keihäänheitto MTero Pitkämäkirus Moskova  OL2013-08-17


Please wait......
Loading

Jaa linkki sivulle: Jaa FacebookissaJaa Twitterissä


Frontpage FeedbackformRSS RSS Log in


© Sports museum of Finland, information service & Research Institute for Olympic Sports KIHU 2005 - 2020.