Suomen menestys 2017

edellinen seuraava

 

MITALIT KISOISTA: MM OK EM
Yhteensä 301 arvokisamitalia

 

Mitalimäärät ei-olympialajeista

Kisa/sijoitus 1.  2.  3. Yhteensä
MM404450134
EM485753158
Yhteensä88101103292

Mitalimäärät olympialajeissa

Kisa/sijoitus 1.  2.  3.  4.  5.  6.  7.  8. Mitaleja
yhteensä
Pistesijoja
yhteensä
MM12547653833
OK0000000000
EM0010212319
Yhteensä12649776942


KisaSij.LajiUrheilija(t)PaikkakuntaOLPvm
AMMUNTA
EM2kasa-amm., pistelajit, HV + LV + sporterTapani Nousiainenslo Maribor2017-08-10
EM1kasa-amm., pistelajit, ilmakivääri HVUlla Murisojaslo Maribor2017-08-05
EM3kasa-amm., pistelajit, ilmakivääri HV, joukk.Ulla Murisoja, Risto Murisoja, Eija Murisojaslo Maribor2017-08-05
EM1kasa-amm., pistelajit, ilmakivääri HV, joukk.Juha Riihimäki, Jyrki Muotio, Aappo Korpislo Maribor2017-08-05
EM3kasa-amm., pistelajit, ilmakivääri LVTomi Korpislo Maribor2017-08-04
EM1kasa-amm., pistelajit, ilmakivääri LVAappo Korpislo Maribor2017-08-04
EM2kasa-amm., pistelajit, ilmakivääri LVRisto Murisojaslo Maribor2017-08-04
EM1kasa-amm., pistelajit, ilmakivääri LV, joukk.Risto Murisoja, Eija Murisoja, Ulla Murisojaslo Maribor2017-08-04
EM1kasa-amm., pistelajit, ilmakivääri, yhteistulosAappo Korpislo Maribor2017-08-05
EM3kasa-amm., pistelajit, ilmakivääri, yhteistulosRisto Murisojaslo Maribor2017-08-05
EM2kasa-amm., pistelajit, ilmakivääri, yhteistulosUlla Murisojaslo Maribor2017-08-05
EM2kasa-amm., pistelajit, pien.kivääri, LVAappo Korpislo Maribor2017-08-09
EM1kasa-amm., pistelajit, pien.kivääri, LVTomi Korpi, Aappo Korpi, Tapani Nousiainenslo Maribor2017-08-09
EM3kasa-amm., pistelajit, pien.kivääri, LV, joukk.Tomi Korpislo Maribor2017-08-09
EM1kasa-amm., pistelajit, sporterTapani Nousiainenslo Maribor2017-08-09
EM2kasa-amm., pistelajit, sporterRisto Murisojaslo Maribor2017-08-09
EM3kasa-amm., pistelajit, sporter, joukk.Ulla Murisoja, Eija Murisoja, Risto Murisojaslo Maribor2017-08-09
EM1kasa-amm., pistelajit, sporter, joukk.Timo-Heikki Varis, Tapani Nousiainen, Toimi Karhunenslo Maribor2017-08-09
EM3liikkuva maali, ilmakivääri 40 ls, joukk. MTomi-Pekka Heikkilä, Krister Holmberg, Heikki Lähdekorpislo Maribor2017-03-09
EM3liikkuva maali, ilmakivääri 60 ls, joukk. MTomi-Pekka Heikkilä, Krister Holmberg, Heikki Lähdekorpislo Maribor2017-03-10
EM3liikkuva maali, pienoiskivääri 40 ls, joukk. MTopi Hulkkonen, Heikki Lähdekorpi, Tomi-Pekka Heikkiläaze Baku2017-08-03
EM3liikkuva maali, pienoiskivääri 40 ls MTopi Hulkkonenaze Baku2017-08-03
EM3liikkuva maali, pienoiskivääri 60 ls, joukk. MTopi Hulkkonen, Heikki Lähdekorpi, Tomi-Pekka Heikkiläaze Baku2017-08-02
EM2mustaruuti, Cominazzo, replikaTarmo Ansamaaesp Granada2017-09-08
EM3mustaruuti, Granada, RTimo Näätänen Lihavainenesp Granada2017-09-09
EM2mustaruuti, HalikkoTimo Näätänen Lihavainen, Ari Salin, Antero Mustamäkiesp Granada2017-09-07
EM3mustaruuti, LuccaAri Salin, Timo Näätänen Lihavainen, Antero Mustamäkiesp Granada2017-09-08
EM1mustaruuti, Minié, replikaTimo Näätänen Lihavainenesp Granada2017-09-07
EM3mustaruuti, Miquelet, replikaSakari Viertolaesp Granada2017-09-07
EM2mustaruuti, Miquelet, replikaTimo Näätänen Lihavainenesp Granada2017-09-07
MM1practical, kivääri, Open Semi-AutoTeemu Rintalarus Kubinka2017-06-11
MM2practical, kivääri, Open Semi-AutoRaine Peltokoskirus Kubinka2017-06-11
MM3practical, kivääri, Open Semi-AutoJarkko Laukiarus Kubinka2017-06-11
MM1practical, kivääri, Open Semi-Auto, joukk.Teemu Rintala, Raine Peltokoski, Jarkko Laukia, Kim Leppänenrus Kubinka2017-06-11
MM3practical, kivääri, Open Semi-Auto, joukk. NMarika Koskinen, Saara Nyman, Miia Kaartinenrus Kubinka2017-06-11
MM2practical, kivääri, Standard Semi-AutoSami Hautamäkirus Kubinka2017-06-11
MM3practical, kivääri, Standard Semi-AutoTimo Vehviläinenrus Kubinka2017-06-11
MM1practical, kivääri, Standard Semi-Auto, joukk.Sami Hautamäki, Timo Vehviläinen, Isto Hyyryläinen, Atte Vainionpäärus Kubinka2017-06-11
EM1siluetti, .22 kevyt kivääriMarko Nikkocze Ludvíkovice2017-07-24
EM3siluetti, .22 kivääri, joukkuekilpailuMarko Nikko, Jouni Siikamäki, Unto Järvinencze Ludvíkovice2017-07-25
EM1siluetti, .22 kivääri, yhteistulosMarko Nikkocze Ludvíkovice2017-07-25
EM2siluetti, .22 pistooli, joukkuekilpailuPetri Savinainen, Rauno Ärväs, Jorma Juntunencze Ludvíkovice2017-07-25
EM3siluetti, .22 revolveriJorma Juntunencze Ludvíkovice2017-07-25
EM1siluetti, .22 revolveriEsko Lempolacze Ludvíkovice2017-07-25
EM1siluetti, .22 siluettikivääriMarko Nikkocze Ludvíkovice2017-07-25
EM3siluetti, .22 vakiopistooliAllan Granlundcze Ludvíkovice2017-07-25
EM1siluetti, .22 vakiopistooliRauno Ärväscze Ludvíkovice2017-07-25
EM2siluetti, .22 vapaapistooliJorma Juntunencze Ludvíkovice2017-07-25
EM1siluetti, ilmakivääriMarko Nikkocze Ludvíkovice2017-07-29
EM2siluetti, ilmapistooliPetri Savinainencze Ludvíkovice2017-07-29
EM3siluetti, ilmapistooliUnto Järvinencze Ludvíkovice2017-07-29
EM3siluetti, iso metsästyskivääriMarko Nikkocze Ludvíkovice2017-07-20
EM2siluetti, iso pistooli, joukkuekilpailuEsko Lempola, Petri Savinainen, Jorma Juntunencze Ludvíkovice2017-07-27
EM2siluetti, iso pistooli seistenRauno Ärväscze Ludvíkovice2017-07-27
EM1siluetti, iso pistooli, yhteistulosRauno Ärväscze Ludvíkovice2017-07-27
EM2siluetti, iso revolveriRauno Ärväscze Ludvíkovice2017-07-27
EM3siluetti, iso revolveriEsko Lempolacze Ludvíkovice2017-07-27
EM3siluetti, iso siluettikivääriMarko Nikkocze Ludvíkovice2017-07-21
EM2siluetti, iso vakiopistooliJorma Juntunencze Ludvíkovice2017-07-27
EM3siluetti, iso vapaapistooliRauno Ärväscze Ludvíkovice2017-07-27
EM2siluetti, pistooli seisten, joukkuekilpailuPetri Savinainen, Hanna-Maija Lempola, Esko Lempolacze Ludvíkovice2017-07-29
EM1siluetti, ratapistooliPetri Savinainencze Ludvíkovice2017-07-29
EM3siluetti, ratapistooli, yhteistulosPetri Savinainencze Ludvíkovice2017-07-29
MM2trap, joukkuekilpailu NMarika Salmi, Satu Mäkelä-Nummela, Mopsi Veromaarus Dmitrov2017-09-02
EM3trap NSatu Mäkelä-Nummelaaze Baku  OL2017-07-25
EM2vakiokivääri 3 x 20 ls MJuho Kurkiaze Baku2017-08-01
AMPUMAHIIHTO
MM312,5 km yhteislähtö NKaisa Mäkäräinenaut Hochfilzen  OL2017-02-19
AMPUMASUUNNISTUS
MM2pikamatka MMikko Hölsöswe Sundsvall2017-08-19
MM1pikamatka MAntti Iivariswe Sundsvall2017-08-19
MM3pikamatka NCaroline Sandelinswe Sundsvall2017-08-19
MM1pikamatka NNella Keskinenswe Sundsvall2017-08-19
MM1viesti MAntti Iivari, Daniel Forsell, Mikko Hölsöswe Sundsvall2017-08-20
MM3viesti NHenna-Riikka Haikonen/Maija Keränenswe Sundsvall2017-08-20
MM2viesti NNella Keskinen/Caroline Sandelinswe Sundsvall2017-08-20
AUTOURHEILU
EM2drag racing, Top FuelAntti Horto2017-09-10
MM3formula 1Valtteri Bottas2017-11-26
EM3historic sporting rally, luokka 1Sverre Norrgård2017-11-04
EM2historic sporting rally, luokka 1, 2-kuljettajatEnni Mälkönen2017-11-04
EM2historic sporting rally, luokka 2Ville Silvasti2017-11-04
EM2historic sporting rally, luokka 3Pentti Veikkanen/Timo Jaakkola2017-11-04
MM3kartingJuho Valtanengbr Grantham2017-09-24
MM3pienoisautoilu, ES-24Olli Kantamaaita Sulmona2017-10-14
EM1pienoisautoilu, G27Juha Yli-Sipolaswe Norsjö2017-03-18
EM1pienoisautoilu, G7Juha Yli-Sipolaswe Norsjö2017-03-19
EM2pienoisautoilu, G7Jyri-Ville Pouttuswe Norsjö2017-03-19
EM1pienoisautoilu, OMOJuha Yli-Sipolaswe Norsjö2017-03-18
EM3rallicross, Super1600Jussi-Petteri Leppihalme2017-10-04
EM3ralli, ERC 3Jari Huttunen2017-10-09
MM3ralli, WRC2Teemu Suninen/Mikko Markkula2017-11-26
BILJARDI
EM18-pallo MJani Uskipor Albufeira2017-03-24
EM2joukkuekilpailu MK.Laaksonen, J.Uski, Petri Makkonen, Ville Hämäläinen, Henrik Öhrnbergpor Albufeira2017-03-27
EM3straight pool MKim Laaksonenpor Albufeira2017-03-19
CHEERLEADING
EM3cheer, Premier, naisetGolden Spirit Angelscze Praha2017-06-24
EM1cheer, Premier, naisetHAC Elitecze Praha2017-06-24
MM2cheer, Premier, naisetusa Orlando2017-04-28
MM3cheer, Premier, sekajoukkueetFunky Team Gorillazusa Orlando2017-04-28
EM2tanssi, freestyleGolden Spirit Cyrenescze Praha2017-06-24
DARTS
EM1elektroninen darts, parikilpailu MMarko Kantele/Paavo Myllerita Caorle2017-06-13
MM3parikilpailu NKirsi Viinikainen/Kaisu Rekinenjpn Kobe2017-10-06
FISAF-AEROBIC
EM3miehetJuuso Väisänencze Karlovy Vary2017-05-26
MM3miehetJuuso Väisänenned Leiden2017-10-21
FITNESSURHEILU
EM3bikinifitness, 160 cm NEmmi Nenonenesp Santa Susanna2017-05-07
EM2bodyfitness, 163 cm NJonna Mäkinenesp Santa Susanna2017-05-06
EM1fysiikka, 170 cm MKamran Sherko Eliassiesp Santa Susanna2017-05-06
MM2fysiikka, 170 cm MKamran Sherko Eliassiesp Benidorm2017-11-06
EM3fysiikka, 176 cm MDavid Ouambaesp Santa Susanna2017-05-06
FRISBEEGOLF
MM2joukkuekilpailuTapani Aulu, Mikael Hakala, Anne Kettunen, Juho Parviainen, Ari Penttala, Kari Vesalagbr Colchester2017-08-26
HIIHTO, POHJOISMAISET LAJIT
MM115 km (p) MIivo Niskanenfin Lahti  OL2017-03-01
MM22 x 7,5 km NKrista Pärmäkoskifin Lahti  OL2017-02-25
MM34 x 5 km NAino-Kaisa Saarinen, Kerttu Niskanen, Laura Mononen, Krista Pärmäkoskifin Lahti  OL2017-03-02
MM350 km (v) MMatti Heikkinenfin Lahti  OL2017-03-05
MM3sprinttiviesti (p) MSami Jauhojärvi/Iivo Niskanenfin Lahti  OL2017-02-26
HIIHTOSUUNNISTUS
MM3keskimatka NSalla Koskelarus Krasnojarsk2017-03-09
EM2sprintti MJyri Uusitalofin Imatra2017-02-07
EM2sprintti NMirka Suutarifin Imatra2017-02-07
MM3sprintti NSalla Koskelarus Krasnojarsk2017-03-08
EM3sprinttiviesti, sekajoukkueetMarjut Turunen/Ville-Petteri Saarelafin Imatra2017-02-08
MM3sprinttiviesti, sekajoukkueetSalla Koskela/Ville-Petteri Saarelarus Krasnojarsk2017-03-07
EM3viesti MTero Linnainmaa, Jyri Uusitalo, Ville-Petteri Saarelafin Imatra2017-02-12
MM3viesti MTero Linnainmaa, Jyri Uusitalo, Ville-Petteri Saarelarus Krasnojarsk2017-03-12
EM2viesti NMirka Suutari, Marjut Turunen, Salla Koskelafin Imatra2017-02-12
MM2viesti NMirka Suutari, Marjut Turunen, Salla Koskelarus Krasnojarsk2017-03-12
ILMAILU
MM2lennokit, F3PJanne Lappifra Strasbourg2017-02-25
MM3lennokit, F3P, joukkuekilpailuJanne Lappi, Iiro Lehto, Kimmo Kaukorantafra Strasbourg2017-02-25
ITF TAEKWON-DO
EM3erikoistekniikkamurskaus, joukk. MTino Shikongo, Aleksi Sarkkinen, Joni Ohtonenbul Sofia2017-04-21
MM3liikesarjat, 2. dan NLotta Keränenirl Dublin2017-10-16
MM2liikesarjat, 3. dan NJulia Pätsiirl Dublin2017-10-16
EM1ottelu, 57 kg MJari Rambergbul Sofia2017-04-22
MM2ottelu, 57 kg MJari Rambergirl Dublin2017-10-16
EM3ottelu, 78 kg MAntti Rintanenbul Sofia2017-04-22
EM3voimamurskaus, joukkuekilpailu MTino Shikongo, Aleksi Sarkkinen, Kalle Kiviojabul Sofia2017-04-23
EM1voimamurskaus, joukkuekilpailu NKaroliina Hietala, Jutta Aartola, Heta Nieminenbul Sofia2017-04-23
MM2voimamurskaus MKalle Kiviojairl Dublin2017-10-16
JÄÄKIEKKO
MM3Nusa Plymouth  OL2017-04-07
JÄÄPALLO
MM3miehetswe Sandviken2017-02-05
JOUKKUEVOIMISTELU
EM2joukkuevoimisteluMinetit/Tampereen Voimistelijatbul Sofia2017-10-22
MM3joukkuevoimisteluOVO Team/Olarin Voimistelijatfin Helsinki2017-05-28
MM1joukkuevoimisteluMinetit/Tampereen Voimistelijatfin Helsinki2017-05-28
JOUSIAMMUNTA
MM3maastoammunta, 3D, taljajousi MPekka Loitokarifra Robion2017-09-24
MM2maastoammunta, 3D, taljajousi NAnne Lanteefra Robion2017-09-24
JUJUTSU
MM1hokutoryu ju-jutsu, 61 kg NKati Silanderblr Minsk2017-12-02
MM1hokutoryu ju-jutsu, 73 kg MJoni Lipiäinenblr Minsk2017-12-02
MM1hokutoryu ju-jutsu, 80 kg MJuho Nieminenblr Minsk2017-12-02
MM2hokutoryu ju-jutsu, 86 kg MJami Turtiainenblr Minsk2017-12-02
MM1hokutoryu ju-jutsu, yli 61 kg NNina Muukkonenblr Minsk2017-12-02
MM1hokutoryu ju-jutsu, yli 94 kg MTuure Toivolablr Minsk2017-12-02
KAHVAKUULAURHEILU
EM2long cycle, 16 kg/58 kg NAdelina Leinolat Daugavpils2017-05-15
EM2long cycle, 16 kg/68 kg NTerhi Ahonenlat Daugavpils2017-05-15
EM1long cycle, 16 kg/yli 68 kg NMari Kuukkanenlat Daugavpils2017-05-15
EM2long cycle, 16 kg/yli 68 kg NMinna Liljalat Daugavpils2017-05-15
EM3long cycle, 16 kg/yli 68 kg NSanna-Maija Loikkanenlat Daugavpils2017-05-15
MM2long cycle, 16 kg/yli 68 kg NMinna Liljakor Soul2017-11-16
EM1long cycle, 24 kg/58 kg NRiikka Viialalat Daugavpils2017-05-15
MM1long cycle, 24 kg/58 kg NRiikka Viialakor Soul2017-11-16
EM1long cycle, 24 kg/68 kg NRonja Jämsenlat Daugavpils2017-05-15
EM3long cycle, 24 kg/78 kg MHenrik Tallbackalat Daugavpils2017-05-15
EM1long cycle, 24 kg/yli 68 kg NNiina Pelanderlat Daugavpils2017-05-15
MM1long cycle, 24 kg/yli 68 kg NNiina Pelanderkor Soul2017-11-16
EM3tempaus, 16 kg/58 kg NArja Leskelälat Daugavpils2017-05-15
EM2tempaus, 16 kg/58 kg NRiikka Viialalat Daugavpils2017-05-15
MM3tempaus, 16 kg/58 kg NRiikka Viialakor Soul2017-11-15
MM2tempaus, 16 kg/58 kg NArja Leskeläkor Soul2017-11-15
EM3tempaus, 16 kg/63 kg NSuvi Muittarilat Daugavpils2017-05-15
EM3tempaus, 16 kg/68 kg NMarjo Bankowskilat Daugavpils2017-05-15
EM1tempaus, 16 kg/68 kg NTerhi Ahonenlat Daugavpils2017-05-15
EM2tempaus, 16 kg/yli 68 kg NMari Kuukkanenlat Daugavpils2017-05-15
EM3tempaus, 16 kg/yli 68 kg NMinna Liljalat Daugavpils2017-05-15
MM2tempaus, 16 kg/yli 68 kg NMinna Liljakor Soul2017-11-15
EM2tempaus, 24 kg/58 kg NMinna Silvennoinenlat Daugavpils2017-05-15
EM3tempaus, 24 kg/yli 68 kg NKirsi Suomelalat Daugavpils2017-05-15
KEILAILU
MM2all events MPetteri Salonenusa Las Vegas2017-12-02
MM3parikilpailu MNiko Oksanen/Petteri Salonenusa Las Vegas2017-11-28
MM3triokilpailu MJoonas Jähi, Petteri Salonen, Niko Oksanenusa Las Vegas2017-12-03
KENDO
EM2iaidō, joukkuekilpailuPaulus Artimo, Pasi Rupponen, Tea Pihlaja, Richard Rauralaita Torino2017-11-05
EM2jōdō, sandanPaulus Artimoger Heidelberg2017-09-10
EM1jōdō, sandanTea Pihlajager Heidelberg2017-09-10
KYYKKÄ
MM1henkilökohtainen kilpailu MMarko Peiponenger Karlsruhe2017-08-06
MM2henkilökohtainen kilpailu MAntti Eronenger Karlsruhe2017-08-06
MM1henkilökohtainen kilpailu NTiina Viitanenger Karlsruhe2017-08-06
MM2henkilökohtainen kilpailu NPäivi Ruotsalainenger Karlsruhe2017-08-06
MM1joukkuekilpailu MMarko Peiponen, Antti Eronen, Miika Sorvali, Jukka Tanninenger Karlsruhe2017-08-06
MM2parikilpailu NTiina Viitanen, Päivi Ruotsalainenger Karlsruhe2017-08-06
LUMILAUTAILU
MM2big air NEnni Rukajärviesp Sierra Nevada  OL2017-03-17
METSÄSTYSAMMUNTA
EM1eurooppalainen metsästysammunta, avoinPekka Seppä, Kimmo Iivonen, Marko Laine, Juho Ylijoki, Kalle Mäkinen, Timo Kyntäjähun Sarlóspuszta2017-07-02
EM3eurooppalainen metsästysammunta, joukkuek.Pekka Seppähun Sarlóspuszta2017-07-02
EM1eurooppalainen metsästysammunta, luodikkoPekka Seppähun Sarlóspuszta2017-07-02
EM2eurooppalainen metsästysammunta, luodikko, joukk.Pekka Seppä, Kimmo Iivonen, Marko Laine, Juho Ylijoki, Kalle Mäkinen, Timo Kyntäjähun Sarlóspuszta2017-07-02
EM3eurooppalainen metsästysammunta NLiina Lainehun Sarlóspuszta2017-07-02
MOOTTORIKELKKAILU
MM2snowcrossAki Pihlajaswe Älvsbyn2017-04-01
MOOTTORIPYÖRÄILY
EM1classic, RR-ajo, luokka 2Jussi Veräväinen2017-08-06
EM2classic, RR-ajo, luokka 2bSeppo Rehakka2017-08-06
EM1classic, RR-ajo, luokka 3Jussi Veräväinen2017-08-06
EM2classic, RR-ajo, luokka 3Pentti Elo2017-08-06
EM1drag racing, Pro StockFredrik Fredlund2017-09-10
MM3enduro, E2Eero Remes2017-10-22
MM3enduro, joukkuekilpailuEero Remes, Henric Stigell, Antti Hellsten, Matti Seistolafra Brive2017-09-02
EM2enduro, joukkuekilpailu NJennifer Siekkinen, Marita Nyqvist, Iina Turkkisvk Gelnica2017-10-16
MM2RR-ajo, sivuvaunuluokkaPekka Päivärinta/Kirsi Kainulainen2017-09-10
MOOTTORIVENEILY
EM2F4Juho-Matti Manninenger Rendsburg2017-09-10
MM3F4Kalle Viippo2017-08-20
MM1F4Juho-Matti Manninen2017-08-20
MM3GT30Max Blombergpol Toruń2017-08-06
EM1offshore 3 CMarcus Johnsson/Jussi Myllymäkinor Tvedestrand2017-07-08
NYKYAIKAINEN VIISIOTTELU
MM1laserpistooliampumajuoksu NEevi Bengsrsa Kapkaupunki2017-10-14
MM2laserpistooliampumajuoksu, sekaviestiEevi Bengs/Tiitus Ämmälärsa Kapkaupunki2017-10-15
POTKUNYRKKEILY
MM3K-1-tyyli, 52 kg NHanna Raatesalmihun Budapest2017-11-11
MM2K-1-tyyli, 56 kg NPiia Haverinenhun Budapest2017-11-11
MM1täyskontakti, 52 kg NHanne Lauslehtohun Budapest2017-11-11
MM1täyskontakti, 60 kg NErika Rinnehun Budapest2017-11-11
PURJEHDUS
MM3H-veneJan Forsbom/Timo Lankinen/Iiro Törnströmsui Brunnen2017-08-25
EM1ORC, ATea Ekengren-Saurén + miehistöpol Gdańsk2017-07-29
EM1ORC, BMartin Estlander + miehistöpol Gdańsk2017-07-29
MM2raceboard NTuuli Petäjä-Sirénesp Salou2017-07-07
MM3raceboard NAleksandra Blinnikkaesp Salou2017-07-07
MM1talvipurjehdus, kelkat, slalom, lyhyt rataFeodor Gurvitsrus Toljatti2017-02-27
PYÖRÄSUUNNISTUS
EM1keskimatka MJussi Laurilafra Orléans2017-08-01
MM2sprintti MJussi Laurilaltu Vilna2017-08-26
MM1sprintti NMarika Haraltu Vilna2017-08-26
EM2sprinttiviesti, sekajoukkueetMarika Hara/Jussi Laurilafra Orléans2017-08-04
MM2viesti MAndré Haga, Jussi Laurila, Pekka Niemiltu Vilna2017-08-23
MM1viesti NIngrid Stengård, Antonia Haga, Marika Haraltu Vilna2017-08-26
RINGETTE
MM1can Mississauga2017-12-03
RULLAKIEKKO
MM2miehetsvk Bratislava2017-07-01
SAAPPAANHEITTO
MM1joukkuekilpailuRuusuvirta, Miika Pekkala, Tiia Koskelo, Myllykangas, Isokorpi, Mervi Koskeloest Viljandi2017-07-16
MM3miehetAntti Ruusuvirtaest Viljandi2017-07-16
MM2miehetJuha Myllykangasest Viljandi2017-07-16
MM2naisetEeva Isokorpiest Viljandi2017-07-16
MM1naisetTiia Koskeloest Viljandi2017-07-16
MM3naisetHanna Vuolteenahoest Viljandi2017-07-16
SALIBANDY
MM2naisetsvk Bratislava2017-12-09
SUUNNISTUS
MM3keskimatka NVenla Harjuest Tartto2017-07-06
MM2tarkkuussuunnistus, normaalikilpailuPinja Mäkinenltu Birštonas2017-07-15
MM3viesti NVenla Harju, Marika Teini, Merja Rantanenest Tartto2017-07-07
TAEKWONDO
MM3beach poomse, joukkuekilpailu MFrans Salmi, Olli Siltanen, Christian Kamphuisgre Rodos2017-05-06
EM3poomse, joukkuekilpailu MFrans Salmi, Olli Siltanen, Christian Kamphuisgre Rodos2017-05-08
TAIDO
MM3dantai hokei MJere Anttalainen, Tero Niskanen, Jussi Loponen, Jukka Solehmainen, Mikael Palménjpn Yamanashi2017-07-30
MM3dantai hokei NMimmi Turpeinen, Emilia Saarenketo, Katja Mäkinen, Lotta Mönkkönen, Helmiina Isokangasjpn Yamanashi2017-07-30
MM2dantai jissen MJasser Anoschkin, Mikael Palmén, Antti Peltonen, Jere Anttalainen, Jukka Solehmainenjpn Yamanashi2017-07-30
MM2dantai jissen NKatja Anoschkin, Laura Pellikka, Essi Pelttari, Katja Mäkinen, Suvi Nissinenjpn Yamanashi2017-07-30
MM2hokei NLaura Pellikkajpn Yamanashi2017-07-30
MM1hokei NSuvi Nissinenjpn Yamanashi2017-07-30
MM3jissen NLaura Pellikkajpn Yamanashi2017-07-30
MM3tenkai, avoinJere Anttalainen, Jussi Loponen, Antti Peltonen, Tero Niskanen, Mikael Palmén, Jukka Solehmainenjpn Yamanashi2017-07-30
MM3tenkai NEssi Pelttari, Katja Anoschkin, Laura Pellikka, Suvi Nissinen, Martta Häkli, Katja Mäkinenjpn Yamanashi2017-07-30
TAITOLUISTELU
MM2muodostelmaluisteluMarigold IceUnityusa Colorado Springs2017-04-08
TANSSIURHEILU
MM2discotanssi, duo NJanina Ilkka/Saima Kokkonencze Chomutov2017-06-25
EM2discotanssi, pienryhmät2pa Dance Starsblr Minsk2017-11-04
MM1discotanssi, pienryhmät2pa Dance Starscze Chomutov2017-06-25
MM2jazztanssi, soolo MAlex Komulainenpol Rawa Mazowiecka2017-12-09
MM2latin show -tanssi, pienryhmätLatin Actionsgre Ateena2017-12-16
EM2samaparit, latinalaistanssitPiia Korpi/Santra Rinneger Berliini2017-07-27
THAINYRKKEILY
MM345 kg NSatu Mykkänenblr Minsk2017-05-09
EM354 kg NPauliina Salonenfra Pariisi2017-10-22
MM360 kg NGia Winbergblr Minsk2017-05-09
EM263,5 kg NLaressa van Emdenfra Pariisi2017-10-23
EM367 kg NRiikka Järvenpääfra Pariisi2017-10-22
MM367 kg NRiikka Järvenpääblr Minsk2017-05-09
EM371 kg NAnna Rantanenfra Pariisi2017-10-22
UINTI
EM2100 m rintauinti, lyhyt rata NJenna Laukkanenden Kööpenhamina2017-12-16
EM250 m rintauinti, lyhyt rata NJenna Laukkanenden Kööpenhamina2017-12-13
VALJAKKOURHEILU
MM1kärryajo, 6 koiraaAntti Mäkiahopol Szamotuły-Koźle2017-11-25
MM3kärryajo, 8 koiraaVille Halmepol Szamotuły-Koźle2017-11-25
MM1kärryajo, 8 koiraaVesa-Pekka Lehtomäkipol Szamotuły-Koźle2017-11-25
MM1koirahiihto, 1 koira MVesa-Pekka Jurvelincan Haliburton2017-01-24
MM1koirahiihto, 1 koira NMaija Nivalacan Haliburton2017-01-24
MM1koirahiihto, 2 koiraa MVesa-Pekka Jurvelincan Haliburton2017-01-27
MM2pulkkahiihto, 1 koira MVesa-Pekka Jurvelincan Haliburton2017-01-29
MM1pulkkahiihto, 1 koira NMaija Nivalacan Haliburton2017-01-29
MM1yhdistetty MVesa-Pekka Jurvelincan Haliburton2017-01-28
MM1yhdistetty NMaija Nivalacan Haliburton2017-01-28
VAPAAOTTELU
MM352,2 kg NAnette Österbergbrn Manama2017-11-16
EM256,7 kg NAnette Österbergbul Sofia2017-04-02
MM361,2 kg NKaroline Hulkkobrn Manama2017-11-16
MM261,2 kg NChamia Chabbibrn Manama2017-11-18
EM365,8 kg MEemil Kurhelabul Sofia2017-04-01
MM265,8 kg MJoel Arolainenbrn Manama2017-11-18
EM270,3 kg NSanna Hyytiäinenbul Sofia2017-04-02
EM3yli 120,2 kg MMatias Anttilabul Sofia2017-04-01
VESIHIIHTO
EM1avojaloinhiihto, hypyt MEvert Aartsen Jr.ita Fosso Ghiaia2017-08-25
EM1avojaloinhiihto, kuviot MEvert Aartsen Jr.ita Fosso Ghiaia2017-08-25
EM1avojaloinhiihto, yleiskilpailu MEvert Aartsen Jr.ita Fosso Ghiaia2017-08-25
VOIMANOSTO
MM366 kgAntti Savolainencze Plzeň2017-11-18
MM1klassinen penkkipunnerrus, 120 kg MTimo Hokkanenusa Killeen2017-04-22
EM3klassinen penkkipunnerrus, 52 kg NJohanna Forsströmfin Ylitornio2017-08-13
EM2klassinen penkkipunnerrus, 66 kg MPauli Koukifin Ylitornio2017-08-13
EM2klassinen penkkipunnerrus, 72 kg NSusanna Virkkunenfin Ylitornio2017-08-13
EM2klassinen penkkipunnerrus, 84 kg NJohanna Kankusfin Ylitornio2017-08-13
EM3klassinen penkkipunnerrus, yli 120 kg MOve Lehtofin Ylitornio2017-08-13
EM1klassinen penkkipunnerrus, yli 120 kg MFredrik Smulterfin Ylitornio2017-08-13
EM2klassinen voimanosto, 47 kg NJohanna Forsströmden Thisted2017-03-16
EM2klassinen voimanosto, 52 kg NHanna Rantaladen Thisted2017-03-16
EM3klassinen voimanosto, 63 kg NStina Lindellden Thisted2017-03-17
EM1klassinen voimanosto, 66 kg MAntti Savolainenden Thisted2017-03-16
EM2klassinen voimanosto, yli 84 kg NJohanna Laitinenden Thisted2017-03-18
EM1penkkipunnerrus, 52 kg NHanna Rantalaesp La Manga2017-10-15
EM2penkkipunnerrus, 52 kg NMarcela Sandvikesp La Manga2017-10-15
MM3penkkipunnerrus, 52 kg NMarcela Sandvikltu Kaunas2017-05-27
MM1penkkipunnerrus, 52 kg NHanna Rantalaltu Kaunas2017-05-27
EM1penkkipunnerrus, yli 120 kg MKenneth Sandvikesp La Manga2017-10-15
MM3penkkipunnerrus, yli 120 kg MKenneth Sandvikltu Kaunas2017-05-27
MM1penkkipunnerrus, yli 120 kg MOve Lehtoltu Kaunas2017-05-27


Please wait......
Loading

Jaa linkki sivulle: Jaa FacebookissaJaa Twitterissä


Frontpage FeedbackformRSS RSS Log in


© Sports museum of Finland, information service & Research Institute for Olympic Sports KIHU 2005 - 2020.