Suomen menestys 2005 - 2020

 

MITALIT KISOISTA: MM OK EM
Yhteensä 105 arvokisamitalia

 

Lajiliitto Suomessa: Suomen Suunnistusliitto ry

Mitalimäärät ei-olympialajeista

Kisa/sijoitus 1.  2.  3. Yhteensä
MM10192251
EM9252054
Yhteensä194442105


Viimeisin mitali: 2020-03-15 EM-pronssia: Tuuli Suutari, Marjut Turunen, Salla Koskela HIIHTOSUUNNISTUS viesti N

Ei mitaleja olympilajeissa
KisaSij.LajiUrheilija(t)PaikkakuntaOLPvm
HIIHTOSUUNNISTUS
MM2keskimatka NErja Jokinenfin Kittilä2005-03-09
MM3normaalimatka MJukka Lankifin Kittilä2005-03-07
MM1sprintti MMatti Keskinarkausfin Kittilä2005-03-06
MM3sprintti NKatja Rajaniemifin Kittilä2005-03-06
MM2sprintti NErja Jokinenfin Kittilä2005-03-06
MM2viesti MJukka Lanki, Arto Lilja, Matti Keskinarkausfin Kittilä2005-03-11
MM3viesti NHannele Valkonen, Erja Jokinen, Liisa Anttilafin Kittilä2005-03-11
EM3pitkä matka NHannele Valkonenrus Ivanovo2006-02-23
EM2viesti MArto Lilja, Teemu Köngäs, Staffan Tunisrus Ivanovo2006-02-26
EM2viesti NH.-M. Mäkelä, K. Vanhalakka, K. Rajaniemirus Ivanovo2006-02-26
MM2keskimatka MStaffan Tunisrus Krasnogorsk2007-03-01
MM2keskimatka NLiisa Anttilarus Krasnogorsk2007-03-01
MM2pitkä matka NHannele Valkonenrus Krasnogorsk2007-02-27
MM3sprintti MStaffan Tunisrus Krasnogorsk2007-02-26
MM3sprintti NLiisa Anttilarus Krasnogorsk2007-02-26
MM2viesti NHannele Valkonen, Erja Jokinen, Liisa Anttilarus Krasnogorsk2007-03-02
EM2pitkä matka NLiisa Anttilasui S-chanf2008-01-16
EM3pitkä matka NMervi Pesusui S-chanf2008-01-16
EM2sprintti MStaffan Tunissui S-chanf2008-01-15
EM2sprintti NLiisa Anttilasui S-chanf2008-01-15
EM2viesti MTeemu Köngäs, Matti Keskinarkaus, Staffan Tunissui S-chanf2008-01-19
EM1viesti NHannele Valkonen, Mirva Pesu, Liisa Anttilasui S-chanf2008-01-19
MM3keskimatka MMatti Keskinarkausjpn Rusutsu2009-03-07
MM2keskimatka MStaffan Tunisjpn Rusutsu2009-03-07
MM1keskimatka MOlli-Markus Taivainenjpn Rusutsu2009-03-07
MM3pitkä matka MOlli-Markus Taivainenjpn Rusutsu2009-03-04
MM2sprintti MOlli-Markus Taivainenjpn Rusutsu2009-03-03
MM3sprintti MStaffan Tunisjpn Rusutsu2009-03-03
MM1sprintti NHannele Tonnajpn Rusutsu2009-03-03
MM1viesti MTeemu Köngäs, Matti Keskinarkaus, Staffan Tunisjpn Rusutsu2009-03-08
EM2keskimatka NLiisa Anttilarou Miercurea Ciuc2010-02-10
EM1pitkä matka MStaffan Tunisrou Miercurea Ciuc2010-02-11
EM3pitkä matka MTeemu Köngäsrou Miercurea Ciuc2010-02-11
EM2pitkä matka NLiisa Anttilarou Miercurea Ciuc2010-02-11
EM3viesti MTeemu Köngäs, Olli-Markus Taivainen, Staffan Tunisrou Miercurea Ciuc2010-02-14
EM3viesti NLaura Kempas, Marttiina Joensuu, Liisa Anttilarou Miercurea Ciuc2010-02-14
EM2keskimatka MStaffan Tunisnor Sjusjøen2011-02-05
MM1keskimatka MStaffan Tunisswe Tänndalen2011-03-23
EM1pitkä matka MStaffan Tunisnor Sjusjøen2011-02-02
EM2pitkä matka MOlli-Markus Taivainennor Sjusjøen2011-02-02
MM2pitkä matka MStaffan Tunisswe Tänndalen2011-03-26
MM3sekasprinttiviestiMatti Keskinarkaus, Liisa Anttilaswe Tänndalen2011-03-24
EM2sprintti MStaffan Tunisnor Sjusjøen2011-02-04
EM3sprintti MOlli-Markus Taivainennor Sjusjøen2011-02-04
MM1sprintti MOlli-Markus Taivainenswe Tänndalen2011-03-22
MM2sprintti MStaffan Tunisswe Tänndalen2011-03-22
MM3sprintti NLiisa Anttilaswe Tänndalen2011-03-22
EM2viesti MJanne Häkkinen, Olli-Markus Taivainen, Staffan Tunisnor Sjusjøen2011-02-06
MM1viesti MOlli-Markus Taivainen, Matti Keskinarkaus, Staffan Tunisswe Tänndalen2011-03-27
MM3viesti NMarjut Turunen, Liisa Anttila, Hannele Tonnaswe Tänndalen2011-03-27
EM2keskimatka MOlli-Markus Taivainenukr Sumy2012-02-23
EM1pitkä matka MStaffan Tunisukr Sumy2012-02-26
EM1sprintti MStaffan Tunisukr Sumy2012-02-22
EM3sprintti NSonja Mörskyukr Sumy2012-02-22
EM1viesti MMatti Keskinarkaus, Staffan Tunis, Olli-Markus Taivainenukr Sumy2012-02-25
EM2keskimatka MStaffan Tunislat Madona2013-02-13
EM3keskimatka NMervi Pesulat Madona2013-02-13
MM2parisprintti, sekajoukkueetMervi Pesu, Staffan Tuniskaz Ridder2013-03-07
EM3pitkä matka MStaffan Tunislat Madona2013-02-14
MM3pitkä matka MStaffan Tuniskaz Ridder2013-03-10
MM2pitkä matka MJanne Häkkinenkaz Ridder2013-03-10
MM1pitkä matka NMervi Pesukaz Ridder2013-03-10
EM2sprintti NMervi Pesulat Madona2013-02-16
MM2sprintti NMervi Pesukaz Ridder2013-03-05
EM3viesti MJanne Häkkinen, Ville-Petteri Saarela, Staffan Tunislat Madona2013-02-17
MM3viesti MVille-Petteri Saarela, Hannu-Pekka Pukema, Staffan Tuniskaz Ridder2013-03-09
MM3viesti NMilka Leppäsalmi, Marjut Turunen, Mervi Pesukaz Ridder2013-03-09
EM3keskimatka NSonja Mörskyrus Tjumen2014-03-11
EM2keskimatka NMira Kaskinenrus Tjumen2014-03-11
EM1pitkä matka NMervi Pesurus Tjumen2014-03-09
EM2sprintti MVille-Petteri Saarelarus Tjumen2014-03-08
EM3viesti MJanne Häkkinen, Staffan Tunis, Ville-Petteri Saarelarus Tjumen2014-03-12
EM1viesti NMira Kaskinen, Sonja Mörsky, Mervi Pesurus Tjumen2014-03-12
MM1keskimatka MStaffan Tunisnor Løten2015-02-14
EM1keskimatka NMervi Pesusui Lenzerheide2015-01-24
MM1keskimatka NMilka Reponennor Løten2015-02-14
MM2keskimatka NMarjut Turunennor Løten2015-02-14
MM3keskimatka NMervi Pesunor Løten2015-02-14
MM3pitkä matka MStaffan Tunisnor Løten2015-02-12
MM2pitkä matka NMira Kaskinennor Løten2015-02-12
EM2sprintti NMervi Pesusui Lenzerheide2015-01-20
MM2sprinttiviesti, sekaparitMira Kaskinen/Staffan Tunisnor Løten2015-02-10
EM2viesti NMilka Reponen, Mira Kaskinen, Mervi Pesusui Lenzerheide2015-01-25
MM2viesti NMilka Reponen, Mira Kaskinen, Mervi Pesunor Løten2015-02-15
MM3keskimatka NSalla Koskelarus Krasnojarsk2017-03-09
EM2sprintti MJyri Uusitalofin Imatra2017-02-07
EM2sprintti NMirka Suutarifin Imatra2017-02-07
MM3sprintti NSalla Koskelarus Krasnojarsk2017-03-08
EM3sprinttiviesti, sekajoukkueetMarjut Turunen/Ville-Petteri Saarelafin Imatra2017-02-08
MM3sprinttiviesti, sekajoukkueetSalla Koskela/Ville-Petteri Saarelarus Krasnojarsk2017-03-07
EM3viesti MTero Linnainmaa, Jyri Uusitalo, Ville-Petteri Saarelafin Imatra2017-02-12
MM3viesti MTero Linnainmaa, Jyri Uusitalo, Ville-Petteri Saarelarus Krasnojarsk2017-03-12
EM2viesti NMirka Suutari, Marjut Turunen, Salla Koskelafin Imatra2017-02-12
MM2viesti NMirka Suutari, Marjut Turunen, Salla Koskelarus Krasnojarsk2017-03-12
EM3sprintti NSalla Koskelabul Velingrad2018-02-03
EM2sprinttiviesti, sekajoukkueetMarjut Turunen/Tuomas Kotrobul Velingrad2018-02-04
EM3viesti MTuomas Kotro, Misa Tuomala, Tero Linnainmaabul Velingrad2018-02-08
EM2keskimatka NSalla Koskelatur Sarıkamış2019-02-08
MM3pitkä matka MTero Linnainmaaswe Piitime2019-03-20
EM3pitkä matka NSalla Koskelatur Sarıkamış2019-02-10
EM3viesti NMarjut Turunen, Milka Reponen, Salla Koskelatur Sarıkamış2019-02-11
MM3viesti NMirka Suutari, Milka Reponen, Salla Koskelaswe Piitime2019-03-24
EM3sprintti MTuomas Kotrorus Hanty-Mansijsk2020-03-10
EM2viesti MVille-Petteri Saarela, Tero Linnainmaa, Tuomas Kotrorus Hanty-Mansijsk2020-03-15
EM3viesti NTuuli Suutari, Marjut Turunen, Salla Koskelarus Hanty-Mansijsk2020-03-15


Please wait......
Loading

Jaa linkki sivulle: Jaa FacebookissaJaa Twitterissä


Frontpage FeedbackformRSS RSS Log in


© Sports museum of Finland, information service & Research Institute for Olympic Sports KIHU 2005 - 2020.